Witam, mam problem. Prawdopodobnie jestem uzależniona od mojego przełożonego. Choć od jakiegoś czasu

3 odpowiedzi
Witam, mam problem. Prawdopodobnie jestem uzależniona od mojego przełożonego. Choć od jakiegoś czasu odnoszę wrażenie, że to nie jest zwykłe uzależnienie. Nie potrafię z nim rozmawiać, unikam go w pracy, ale za to często do niego piszę dużą ilość wiadomości, czym go niestety denerwuję, a mimo tego nie potrafię przestać tego robić. Często o nim myślę.
Co to może znaczyć, co powinnam zrobić?
Witam,
Opisywane przez Panią zachowania można różnie rozumieć, jako zauroczenie, zafascynowanie. W bezpośrednim kontakcie może Pani doświadczać większego natężenia stresu niż kiedy pisze Pani do Niego wiadomość. Proponowałabym przyjrzeć się na spotkaniu z psychologiem co się dzieje, że mimo prób zaprzestania nadal Pani pisze do niego dużą ilość wiadomości. W jakich sytuacjach to się dzieje, co Pani czuje kiedy sięga Pani po telefon czy w momencie otrzymania odpowiedzi. Istotne dla odpowiedzi na pytanie "co to może znaczyć" jest lepsze poznanie kontekstu, aby móc ustalić jaką rolę pełnią te wiadomości do przełożonego. Zachęcam do podjęcia konsultacji z psychologiem, psychoterapeutą.
Pozdrawiam
Natalia Dąbrowska

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Nie powielając tego co napisała przedmówczyni, warto zastanowić się dodatkowo czy to pierwszy raz gdy osoba w typie Pani szefa tak silnie na Panią oddziałuję. Może to kwestia jakichś cech charakteru albo zachowań lub też pozycja władzy? Warto tak czy siak przyjrzeć się temu wraz z terapeutą.
Rozumiem, że ta sytuacja musi być dla Pani bardzo trudna i dezorientująca. To, co Pani opisuje, może wskazywać na silne emocjonalne zaangażowanie lub nawet pewną formę uzależnienia emocjonalnego.
Warto zastanowić się nad tym, co leży u podstaw tych uczuć i zachowań. Czy chodzi o potrzebę uznania, wsparcia, czy może czegoś innego? W takiej sytuacji dobrze byłoby rozważyć rozmowę z psychoterapeutą, który pomoże Pani zrozumieć, co tak naprawdę się dzieje, i jak sobie z tym poradzić.

Proszę pamiętać, że wsparcie z zewnątrz może być kluczowe w uporaniu się z tym problemem, a Pani dobrostan jest najważniejszy.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.