Witam Mam problem ze stopą po złamaniu 5 kości. Odczuwam ból podczas chodzenia w praktycznie całym

4 odpowiedzi
Mam problem ze stopą po złamaniu 5 kości. Odczuwam ból podczas chodzenia w praktycznie całym śródstopiu. Ciężko mi określić co dokładnie mnie boli, mam wrażenie, że najbardziej ścięgna w stopie podczas stąpania na palce. Samo miejsce złamania mnie nie boli. Ortezę przestałem zakładać 08.02 (piątek) po 8 tygodniach jej noszenia. Wizytę u fizjoterapeuty mam dopiero 22.02 i do tego czasu chciałem się dowiedzieć czy nie zrobię sobie jakieś krzywdy chodząc. Dodam jeszcze że zacząłem wykonywać ćwiczenia wzmacniające stopę przy których odczuwam ból. Czy mogę nadal je wykonywać ?
Witam,
O tym czy już można obciążać stopę oraz w jakim zakresie powinien zadecydować lekarz ortopeda po wykonaniu kontrolnego zdjęcia RTG. Dopóki nie wiemy, czy doszło już do zrostu kostnego (zrost nie zawsze zachodzi), dopóty nie wiemy, czy można już zrezygnować z usztywnienia oraz czy można zacząć obciążanie stopy.
Pozdrawiam,
Dominik Zakrzewski

Spokojnie. Po usztywnieniu całej stopy to norma. Myślę, że można wykonywać ćwiczenia które nie prowokują bólu większego niż 3/10 na początku i po kilku powtórzeniach ból zmniejsza się.
Witam, przed zdjęciem ortezy po złamaniu warto zrobić RTG aby zobaczyć jaki jest zrost.
Ważna jest dieta -warzywa, nabiał.
Dolegliwości bólowe mogą się pojawiać ale proszę szybciej skonsultować się z fizjo. lub ortopedą.
Pozdrawiam, Michałowicz
Witam,
należy się słuchać lekarza prowadzącego i jeśli jest nim ortopeda to Doktor podejmuje decyzję kiedy można obciążać i ile % masy ciała.
Jeśli chodzi o ćwiczenia, to jak już Pan podejmuje jakąś aktywność ruchową, to nie powinna ona nasilać/prowokować dolegliwości bólowych.
Pozdrawiam
Wojciech Szulborski
Sugeruję wizytę: Kinesiotaping - 30 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.