Witam, mam problemy ze snem, dokładnie chodzi o koszmary senne. Chciałbym sobie jakoś pomóc ale nie

3 odpowiedzi
Witam, mam problemy ze snem, dokładnie chodzi o koszmary senne. Chciałbym sobie jakoś pomóc ale nie wiem do kogo się zwrócić z tym problemem, może ktoś by mi polecił dobrego specjaliste lub poradnię .
Witam,
Cytując Zygmunta Freuda ,"sen to królewska droga do nieświadomości", zatem zajęcie się nimi może ujawnić leżące głębiej problemy, niepokoje. Wypoczynek nocny jest niezwykle ważny dla dobrego funkcjonowania w ciągu dnia, zatem wyobrażam sobie, że nie wypoczywa Pan tak jak wcześniej mając koszmary. Warto skonsultować sprawę z psychoterapeutą. Najlepiej upewnić się czy dany specjalista działa w obszarze snu. Polecam psychoterapie Gestalt, gdzie terapeuci już w trakcie szkolenia mają podstawową wiedzę o pracy ze snem.
Pozdrawiam
Natalia Dąbrowska

Koszmary senne mogą mieć różne podłoże. Warto byłoby przyjrzeć się ich treściom. Temu czy się powtarzają, co ewentualnie najczęściej się pojawia w ich trakcie. Jaka jest częstotliwość pojawiania się koszmarów. Być może pojawiają się one w konkretnych okolicznościach, kiedy np. w codziennym życiu pojawia się wiele stresu, czy napięcia. Z pewnością dobrze byłoby skonsultować się ze specjalistą i przyjrzeć się bliżej koszmarom, które powodują dyskomfort i rzutują na codzienne funkcjonowanie.
Szanowny Panie, umysł na śnie przepracowuję wszystko to czego nie jest w stanie przetrawić na jawie bo np. mogłoby to być za trudne i umysł Pana chroni. Mózg część emocji odkłada "na później", aby się nie przeciążyć i w ciągu dnia część świadoma dopuszcza do nas to co mózg uzna dla nas za istotne. Warto przyjrzeć się treści snów, czy są nawracające, czy są echem traumy z przeszłości czy może sny sny informują o czymś co dzieję się na bieżąco w życiu lub o nieuświadomionych lękach.
Serdecznie Pozdrawiam,
Anita K.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 180 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.