Witam. Mam pyt. Odnosnie masturbacji. Otoz moj partner 42 letni pracujac w delegacji na wyjazdach, c

3 odpowiedzi
Witam. Mam pyt. Odnosnie masturbacji. Otoz moj partner 42 letni pracujac w delegacji na wyjazdach, codziennie oglada pornografie masturbujac sie przy tym. Zdaza sie to praktycznie kazdego dnia. Gdy przebywamy razem, uprawiamy seks codziennie. Ale jestem zaniepokojona ta jego codzienna masturbacja. Twierdzi ze przez tyle lat na wyjazdach przyzwyczail sie do masturbacji. Bedac ze mna, nie robi tego. Czy jest powod do zmartwienia ze jest seksoholikiem?
Dzień dobry
Z uwagą przeczytałam Pani list. Odnoszę wrażenie że Pani partner ma duże potrzeby skoro współżyjecie Państwo codziennie i do tego ma potrzebę masturbacji. Nie umiem orzec czy jest to jakiś problem. Masturbacja sama w sobie nie jest problemem. Odnoszę wrażenie że ona też nie wpływa na jakość kontaktów seksualnych Państwa i na satysfakcję z tum związaną. Pytanie tylko czy Pani partner uważa że jest to problem. Czy jest to związane z jego dyskomfortem, czy jest to przymus, czy wpływa to
Na inne sfery jego funkcjonowania np. Na sprawy zawodowe. Dobrze byłoby żeby się skontaktował na konsultacje ze specjalista, który umie to ocenić. Z tego co Pani opisała nie wydaje mi się żeby był to problem kliniczny aczkolwiek wyobrażam sobie że dla Pani może to być kłopotliwe.
Pozdrawiam ciepło

Seksoholizm to uzależnienie, które niesie ze sobą destrukcję. Masturbacja sama w sobie nie jest zła, nie jest zaburzeniem ani dysfunkcją. Jeżeli Wasze kontakty seksualne są satysfakcjonujące, a masturbacja męża nie wpływa na częstotliwość zbliżeń i satysfakcję ze stosunku, to warto zachować ostrożność co do "stawiania diagnozy". Możliwe, że mąż ma wysokie potrzeby seksualne i w momencie kiedy nie ma możliwości zaspokoić ich (potrzeb) z partnerką masturbuje się.
Istnieje wiele czynników wpływających na zachowania seksualne, w tym kontekst pracy i życie codzienne. W przypadku partnera, który pracuje w delegacji, codzienna masturbacja może być związana z brakiem innych form intymności, a także rutyną, którą wykształcił przez lata. Fakt, że partner nie angażuje się w masturbację, gdy jest z Panią, może sugerować, że jego zachowanie może być związane z sytuacją, w której się znajduje (delegacje) oraz nawykami wykształconymi przez lata. Aby stwierdzić, czy ktoś jest seksoholikiem, ważne jest, aby ocenić, czy to zachowanie jest kompulsywne i prowadzi do negatywnych konsekwencji w różnych aspektach życia. Jeżeli masturbacja z pornografią staje się dominującą formą uzyskiwania przyjemności lub wpływa negatywnie na relacje, może to być sygnał do dalszej analizy. Otwartość w komunikacji z partnerem oraz możliwość konsultacji z profesjonalistą mogą pomóc w zrozumieniu i rozwiązaniu ewentualnych problemów związanych z zachowaniami seksualnymi.