Witam Mam pytanie czy Branie codziennie witamin: C B COMPLEX D3 A+E Biorę te witaminy w o

2 odpowiedzi
Witam
Mam pytanie czy
Branie codziennie witamin:
C
B complex
D3
A+E
Biorę te witaminy w określonych dawkach każda po 1 tabletce ale nie wiem czy to nie jest za dużo witamin jednego dnia.
Dzień Dobry
Zaleca się suplementację witaminą D3, ponieważ syntetyzujemy ją nie efektywnie (praca w zamkniętym pomieszczeniach, brak aktywności na świeżym powietrzu, używanie kremów z filtrami uv). Pozostałe witaminy i składniki mineralne powinniśmy czerpać z pożywienia. Suplementację zaleca się w ich niedoborach lub w jednostkach chorobowych które taki niedobór mogą spowodować. Dlatego warto prawidłowo się odżywiać, ponieważ w taki sposób dostarczymy wszystkich niezbędnych składników odżywczych.
Do usłyszenia
Marek Kochajkiewicz

Dzień dobry. Suplementacja wskazana jest tylko u osób, które nie są w stanie przyjąć odpowiedniej ilości składników odżywczych z pożywienia lub występuje zespół złego wchłaniania. Mimo wszystko przed podjęciem decyzji o suplemenacji warto rozważyć wykonanie badania biochemicznego krwi na zawartość tych składników we krwi lub/i w moczu.