witam mam pytanie do grona stomatologicznego. W weekend rozbolał mnie ząb tj. dolna 4. Opuchłem i

1 odpowiedzi
witam
mam pytanie do grona stomatologicznego.
W weekend rozbolał mnie ząb tj. dolna 4. Opuchłem i bolał mnie dość intensywnie tzn cały musiałem zażywać tabletki przeciwbólowe nawet w nocy bo ból potrafił mnie obudzić. Wczoraj wieczorem upuściłem trochę krwi z tego opuchniętego dziąsła i ból zelżał do tego stopnia że od wczoraj nie muszę brać tabletek przeciwbólowych. Mam tylko małą jeszcze opuchliznę tego dziąsła wokół zęba chodź dużo zeszło razem z tą upuszczoną krwią. I jeszcze pozostało takie uczucie odrętwienia tego dziąsła podobne jak po otrzymaniu zastrzyku znieczulającego. W dniu dzisiejszym byłem u lekarza dentysty na NFZ który powiedział mi że ząb jest do usunięcia gdyż lekko się rusza. Otrzymałem receptę na antybiotyk i polecenie o powrocie za tydzień do gabinetu celem usunięcia zęba gdyż od razu mi go nie zostanie usunięty ponieważ znieczulenie nie działa przy opuchliźnie i odczuwał bym w trakcje zabiegu duży ból.. Pani doktor powiedziała również że mogę spróbować gdzieś indziej ratować zęba i go leczyć jednak dla niej jest do usunięcia. Chcę dodać że nie miałem wykonanego aktualnego zdjęcia tego zęba. I teraz chcę zapytać czy faktycznie można leczyć takiego zęba i później go zblokować do piątki ponieważ obok trójki jest brak, aby dłużej go utrzymać czy faktycznie tylko go usunąć. I czy w rejonie Sosnowca mogę liczyć na czyjąś pomoc w tej kwestii.
pozdrawiam
Krzysztof
Konieczne jest wykonanie zdjęcia rtg, aby ocenić czy ząb można uratować.