Witam mam pytanie odnośnie elektrostymulacji mięśni kegla u mężczyzn , czy jeżeli facet nie ma probl

2 odpowiedzi
Witam mam pytanie odnośnie elektrostymulacji mięśni kegla u mężczyzn , czy jeżeli facet nie ma problemów z nietrzymaniem moczu ani stolca a chciał by je wzmocnić poprzez elektrostymulację to zabiegi przez skórę czy przez odbyt są lepsze ? Z góry dziękuję za odpowiedź
Dzień dobry, każda metoda ma swoje zalety i wady. Elektrostymulacja przezskórna (TENS) jest mniej inwazyjna i łatwiejsza w użyciu. Można ją stosować w domu bez specjalistycznego nadzoru. Może być mniej skuteczna w osiągnięciu głębokiej stymulacji mięśni Kegla w porównaniu do metody przez odbyt.
Elektrostymulacja przez odbyt jest bardziej bezpośrednia i skuteczna w stymulacji głębokich mięśni dna miednicy. Może przynieść lepsze rezultaty w krótszym czasie. Jest jednak bardziej inwazyjna i może wymagać nadzoru specjalisty, zwłaszcza na początku.
Jeśli celem jest wzmocnienie mięśni Kegla bez istniejących problemów medycznych, metoda przez odbyt może zapewnić lepsze i bardziej bezpośrednie rezultaty. Pozdrawiam.

Elektrostymulacja jest bezpiecznym i nieinwazyjnym zabiegiem. Warto jednak pamiętać, że bardzo często wzmacnianie mięśni kegla jest robione niepotrzebnie nabudowując zbytnie napięcie co może powodować dolegliwości. Warto wcześniej udać się do fizjoterapeuty urologicznego który dobierze odpowiednie ćwiczenia dobrane do Pana oczekiwań