witam, mam pytanie odnośnie wady wymowy. Mam 29 lat czy w tym wieku leczenie jest skuteczne. Czy pod

6 odpowiedzi
witam, mam pytanie odnośnie wady wymowy. Mam 29 lat czy w tym wieku leczenie jest skuteczne. Czy podczas wizyty dowiem się czy mam wadę zgryzu bądź inną dolegliwość. Cz na terenie Bielsko / żywiec jest lekarz który korzysta w leczeniu z wibratorów logopedycznych słyszałam że są skuteczne, lecz bardzo drogie?
Nie ma granicy wieku, której przekroczenie sprawiałoby, że terapia nie przyniesie efektów. Oczywiście, czym później, jest trudniej, terapia wymaga większego nakładu pracy i samozaparcia, ale usunięcie wady nie jest niemożliwe. Należy poddać się diagnozie. Logopeda oceni budowę i funkcjonowanie narządów artykulacyjnych i wyśle na ewentualne konsultacje do specjalistów, jeśli coś wzbudzi jego niepokój (również do ortodonty, jeśli okaże się to konieczne). Wibratory logopedyczne nie są drogie, ma je większość logopedów. Życzę powodzenia i pozdrawiam!

Dzień dobry! Na pierwszej wizycie logopeda określi budowę aparatu mowy i artykulatorów. 29 lat to jeszcze młody wiek, na usuwanie wady. Moja najstarsza Pacjentka miała 57 lat i daliśmy radę. Wibratory logopedyczne nie są aż takie drogie, jak kiedyś....Najważniejsza jest chęć zmiany , pracowitość i zaangażowanie .Powodzenia!
Potwierdzam, że wiek nie ma znaczenia. Jeśli ma Pani wątpliwości, najlepiej udać się do logopedy, który je wyjaśni. Wibratory logopedyczne są często używane przez logopedów i nie są drogie. Pozdrawiam.
Oczywiście, że leczenie wady wymowy u osoby dorosłej ma sens. Na pewno będzie trwało dłużej niż u dziecka, u którego krócej utrwalały się nieprawidłowe ustawienia artykulatorów, jednak na pewno warto poddać się terapii. Niestety, nie mam wiedzy na temat logopedów z obszaru, o który Pani pyta. Pozdrawiam.
Najważniejsza jest motywacja i solidna praca. Korygować wady można w każdym wieku i to skutecznie. Pozdrawiam
Dzień dobry, leczenie wad wymowy jest inne u osoby dorosłej niż u dziecka. Jeśli chodzi o metody to narzędzia logopedyczne
w tym wibrator logopedyczny przyspiesza terapię.Nie znam ośrodka w wymienionej okolicy. Ocenie podlega oczywiście budowa i sprawność buzi w tym ocena zgryzu i/lub współpraca z ortodontą.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 180 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.