Witam mam w piersi gruczolakowłokniaka 1,8cm x0,9cm . Nie przeszkadza mi on bardzo czasem przed mies

1 odpowiedzi
Witam mam w piersi gruczolakowłokniaka 1,8cm x0,9cm . Nie przeszkadza mi on bardzo czasem przed miesiączką piersi są bardziej bolesne ale to normalne. Bardziej przeszkadza mi psychika... Jest mi ciężko być spokojną chodząc z tym w piersi. Podobno umiejscowienie guza nie kwalifikuje do usunięcia mammotomicznie więc będzie zabieg chirurgiczny. Jednak ciągle zastanawiam się czy na pewno warto usuwać? Czy obserwować?
Zmiana odrobinę rośnie początkowo w lutym miala 1,4cmx0,7 cm a po 2 miesiącach 1,8cmx0,9cm ale wiadomo że to też może być granica błędu sprzętu usg i moze wcale nie rośnie...
W rodzinie obciążenie rakiem piersi. Badania genetyczne mam w trakcie...

Obawiam się brzydkiej blizny, zniekształcenia piersi tym bardziej że mam małe piersi A.
Jakie w ogóle są zasady rekonwalescencji po usunięciu gruczolaka wiem , że lekarz powinien mi powiedzieć ale chcę już wiedzieć coś więcej.
Dzień dobry,
gruczolakowłókniak piersi to zmiana łagodna, która co do zasady nie jest groźna i nie musi być bezwzględnie usunięta. Zabieg warto rozważyć kiedy zmiana daje objawy. Wszystkie wątpliwości związane z ewentualnym zabiegiem warto przedyskutować z lekarzem prowadzącym leczenie - również efekt estetyczny. Ze względu na obciążony wywiad rodzinny wskazane jest natomiast ścisłe monitorowanie w regionalnym ośrodku onkologicznym.
Pozdrawiam serdecznie,
lek. Bartosz Bieżyński