Witam. Mamy poważny kryzys , zona podała na rozwod gdyż usłyszała ze ja zdradzam z była dziewczyna n

3 odpowiedzi
Witam. Mamy poważny kryzys , zona podała na rozwod gdyż usłyszała ze ja zdradzam z była dziewczyna na co mam dowody iż była to czysta manipulacja po tym jak poinformowałem jej męża iż zapraszała mnie na seks gdy on był w delegacji postanowiła zmanipulować moją żonę. Powodem jak podaje zona było też częste wychody z kolegami zle podejście z mojej strony w kierunku jej osoby brak stałej stabilnej pracy . Gdy się wyprowadzila wpadłem w zły stan psychiczny panikę i szukałem wyjścia u naszych znajomych nie rozumiejąc jej decyzji mamy jedno dziecko 2,5 letni syn 6 lat razem niedługo 3 rocznica ślubu i jeszcze przed nią rozwód. Zrozumialem swoje winy i błędy ale przez te 2 miesiące gdy odeszła między nami były szantaze manipulacje oraz zle emocji dziś gdy zrozumialem wyjechał za granicę za lepszymi pieniędzmi i stabilnością finansową. Wniosłem również o terapię gdyż kocham swoja rodzinę i chciałbym ich odzyskac . W naszym małżeństwie było wiele miłości i wspaniałych chwil żona mnie chwaliła u znajomych i przyjaciół dziś słyszę same negatywy... zimno z jej strony oraz pogardę . Zaczęło się to od nowo poznanej niani która jest nia od tak i ma zły wpływ na żonę i moje dziecko mówiąc że nienawidzi ludzi bo jej były ja zrani zaznaczę iż to była policjantka z Ukrainy... nie wiem jak namówić i przekonac żonę iż zmieniam się i chce o nich zadbać
Przeżywa Pan obecnie bardzo trudny i skomplikowany czas, który niesie ze sobą wiele emocji i wyzwań. Jesteśmy wszyscy ludźmi, którzy popełniają błędy, ale ważne jest, że zdaje sobie Pan sprawę ze swoich działań i chce Pan je naprawić. To już jest ważny krok w kierunku rozwiązania problemów. Zmiana i naprawa zaistniałych sytuacji związanych z zaufaniem i relacjami wymaga czasu, zaangażowania i cierpliwości i to z obu stron. Przyjęcie na siebie odpowiedzialności za swoje postępowanie jest bardzo ważne, a terapia może okazać się dobrym narzędziem do pomocy w zrozumieniu swoich emocji, myśli i zachowań. Wspieram Pana w dążeniu do unormowania tej relacji i sytuacji. Ważne jest, aby dać swojej żonie czas na przetworzenie wszystkich wydarzeń i emocji. Zachęcam do wyrażania jej uczuć i myśli, uważnego słuchania, a także do wyrażenia swoich własnych odczuć i zamiarów. Proces naprawy relacji wymaga czasu i wysiłku od wszystkich zaangażowanych stron. Terapia par może być miejscem, gdzie można spróbować odbudować zaufanie i zrozumienie pomiędzy sobą. Wspólna praca nad komunikacją, budowanie więzi i poszanowanie potrzeb drugiej osoby może otworzyć drogę do pozytywnych zmian. Zachęcam do zadbania również o swój dobrostan psychiczny. Wierzę, że z determinacją, empatią i pracą nad sobą można zbudować mocniejsze i bardziej zrozumiałe więzi. Życzę Panu powodzenia w tej trudnej sytuacji.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychoterapeutyczna - 180 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Proszę zaproponować żonie terapię par/małżeńską, żeby później nie żałować decyzji o rozstaniu. Taka terapia pary może wiele rozjaśnić, wyjaśnić itp. Osobiście zapraszam Państwa.
Rozumiem, że przeżywa Pan obecnie trudny okres w swoim małżeństwie i czuje się Pan zaniepokojony sytuacją. To zrozumiałe, że chce Pan odzyskać żonę i zbudować waszą relację na nowo.

Najważniejsze, że podjął już Pan kroki w kierunku poprawy, takie jak wnioskowanie o terapię. Terapia może być bardzo skutecznym narzędziem do zrozumienia problemów w związku i znalezienia sposobów na ich rozwiązanie. Będzie to również bezpieczne miejsce do wyrażania swoich uczuć i potrzeb.

W Pana sytuacji kluczowe będzie zachowanie empatii i zrozumienia wobec żony. Proszę spróbować rozmawiać z nią otwarcie o swoich uczuciach i obawach, ale również wysłuchać jej perspektywy. Ważne jest, abyście oboje czuli się słyszani i zrozumiani.

Zmiany w relacji wymagają czasu i wysiłku obu stron. Nie spodziewaj się natychmiastowych cudów, ale proszę być gotowym do konsekwentnej pracy nad waszym związkiem.

Terapia par może być bardzo pomocna w sytuacji, w której małżeństwo przeżywa trudności. To bezpieczne i wspierające środowisko, które umożliwia obojgu partnerom wyrażenie swoich uczuć, obaw i potrzeb w obecności profesjonalnego terapeuty.

Jednym z głównych korzyści terapii par jest nauka skutecznej komunikacji. Terapeuta pomaga parze zidentyfikować negatywne wzorce komunikacyjne i uczy nowych umiejętności porozumiewania się ze sobą w sposób konstruktywny i wspierający.

Jeśli chodzi o wpływ nowo poznanej niani, warto ponownie porozmawiać z żoną o waszych obawach. Starajcie się razem zrozumieć, jakie mogą być konsekwencje obecności tej osoby w waszym życiu rodzinnym i podejmijcie wspólnie decyzję, co z tym zrobić.

Nawet w najtrudniejszych chwilach istnieje nadzieja na poprawę sytuacji. Trzymam kciuki za Pana i jestem tu, aby służyć pomocą w jakikolwiek sposób mogę.