Witam, Miałam ostatnio dziwną sytuację u Stomatologa. Mój ząb nadawał się do leczenia kanałowego, a

1 odpowiedzi
Witam,
Miałam ostatnio dziwną sytuację u Stomatologa. Mój ząb nadawał się do leczenia kanałowego, ale lekarz spróbował najpierw mi nałożyć plombę. W tym celu podał mi dużą dawkę znieczulenia w strzykawce, gdyż musiał głęboko wiercić. Po podaniu znieczulenia czekaliśmy aż zacznie działać. Nagle zaczęłam bardzo dziwnie się czuć. Zaczęło mi się troszkę ciężej oddychać, szyja i klatka piersiowa zaczęły mi bardzo mocno drżeć, całe ręce również zaczęły mi mocno się trząść. Wyglądało to jak jakiś wstrząs, byłam świadoma wszystkiego dookoła, słabo mi nie było, mogłam mówić normalnie, ale nie byłam w stanie opanować potężnych drgawek przez kilka minut. Zaznaczę, że wcale nie czułam jakoś dużego stresu.
Czy to mogło być spowodowane zbyt dużą dawką znieczulenia? Czy może to jakaś reakcja alergiczna? Jestem osobą drobnej budowy i bardzo szczupłą, moja waga to około 43 kg. Czy powinnam zrobić testy na alergię na substancje zawarte w znieczuleniu? Jeśli tak to jakie substancje są tam zawarte oraz jak wykonuje się takie badanie i czy u alergologa?
Bardzo proszę o szybką i szczerą odpowiedź, ponieważ po tym zdarzeniu jestem tak przerażona, że boję się ponownie pójść do dentysty z obawy przed źle dobraną dawką znieczulenia, a mam jeszcze dużo zębów do wyleczenia.

Pozdrawiam
Dzień dobry, proszę zwrócić się do lekarza ,który wykonywał znieczulenie o podanie nazwy środka znieczulającego / skład chemiczny i procentowość/. Musi Pani zrobić testy alergiczne w szpitalu !!! Pozdrawiam dr Kręcisz