Witam. Mialam robiony rezonans glowy ze wzgledu na silne bole glowe, zawroty, szumy w uszach. Mam la

1 odpowiedzi
Witam. Mialam robiony rezonans glowy ze wzgledu na silne bole glowe, zawroty, szumy w uszach. Mam lat 45. Oto opis rezonansu:
W strukturach podkorowych lewej półkuli mózgu dwa drobne 2-3 mm ogniska hypersygnałowe w obrazach T2- zależnych i FLAIR - niecharakterystyczne , najpewniej naczyniopochodne. Poza tym w badaniu MR nie stwierdza się zmian ogniskowych w obu półkulach mózgu, móżdżku oraz pniu mózgu. Obrazy DWI , SWI w normie. Układ komorowy nieposzerzony, symetryczny. Rezerwa płynowa przymózgowa zachowana. Kąty mostowo-móżdżkowe w normie.

Zatoki przynosowe powietrzne, zatoki czołowe słabo wykształcone.
Czy mam sie martwic ? czy mam podjac dalsze kroki w diagnozie ?
Dziekuje
Aby prawidłowo zinterpretować znaczenie zmian opisanych w badaniu MR potrzeba więcej danych co do objawów, szczególnie charakterystyki bólów głowy. Ogniska naczyniopochodne w mózgu mogą być spowodowane przez spektrum zróżnicowanych przyczyn od: fizjologicznych (starzenie się mózgu) przez chorobowe stosunkowo dobrze rokujące (np. nadciśnienie tętnicze, migrenowe bóle głowy) do chorobowych poważniejszych (np. zapalenie naczyń). Proponuję skonsultować się z neurologiem na wizycie.