Witam. Mieszkam w Wielkiej Brytanii. Byłem dzisiaj u stomatologa i założono mi plombę w znieczuleni

1 odpowiedzi
Witam.
Mieszkam w Wielkiej Brytanii. Byłem dzisiaj u stomatologa i założono mi plombę w znieczuleniu. Miało to zniwelować wchodzenie jedzenia między zęby. Pani stomatolog na końcu wizyty stwierdziła, że celowo założyła mi zbyt wysoką plombę( dolna szczęka po prawej stronie) i że ja za to znienawidzę ale to dla mojego dobra i że w ciągu 3 tygodni mi się wyrówna i żebym jadł normalnie drugą stroną, a strona z nową plombą tylko miękki pokarm. Zostało to zrobione ponieważ według Pani stomatolog podczas nocy zgrzytam zębami i moje zęby wyglądają na starte i założenie wysokiej plomby ma w tym pomóc.
Na ten moment, przez te wypełnienie, nie jestem nawet w stanie zamknąć szczęki po lewej stronie ani nic przegryźć. Musze gryźć prawą stroną, kiedy próbuje strona nieleczoną to odczuwam ból po prawej stronie, ponieważ ta strona się domyka a lewa nie. Nie jestem w stanie domknąć szczęki po lewej stronie bez powodowania bólu po prawej stronie. Czy w ogóle istnieje taki sposób korekty problemu, opisany przez Panią stomatolog? Nie jestem w stanie niczego takiego znaleźć w internecie.
Zamierzam jutro zadzwonić i poprosić o korektę.

Dziekuje i pozdrawiam!
Najpewniej wypełnienie jest niedopasowane w zgryzie i zbyt duży nacisk na leczony ząb powoduje ból. Korekta i dopasowanie wypełnienia do zgryzu powinna zniwelować dolegliwości.