Witam. Mój problem polega na nadpotliwości ogólnie całego ciała, choć najbardziej wzmożone jest czoł

3 odpowiedzi
Witam. Mój problem polega na nadpotliwości ogólnie całego ciała, choć najbardziej wzmożone jest czoło i pachy. Jest to bardzo krępująca sytuacja, tym bardziej że dzieje się to nie podczas wysiłku, a na przykład podczas spotkania towarzyskiego siedząc przy stole (zalany potem, a chwilę potem wszystko mija, pozostają tylko dreszcze i chłód). Dodatkowo teraz już przed planowanym spotkaniem (jakąś imprezą)mam obawy czy znów nie będę cały mokry i myślę o tym cały czas. Co to może być I czy da się to leczyć i do kogo miałbym się zgłosić? Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Warto rozważyć wizytę u specjalisty i bliżej przyjrzeć się Pana problemowi. Opisuje Pan, że najczęściej wzmożona potliwość pojawia się w sytuacjach społecznych, co może być sygnałem tego, że takie społeczne sytuacje Pana stresują i wywołują napięcie. W gabinecie można byłoby przyjrzeć się temu, co jest powodem stresu i napięcia podczas spotkań towarzyskich.

Dzień dobry,
z problemem nadpotliwości pod kątem fizjologicznym z pewnością poradzi sobie dermatolog, natomiast z trudnością dotycząca lęku przed spoceniem się oraz nadmiernymi myślami, które dotyczą tego tematu warto wybrać się do psychologa/ psychoterapeuty. W gabinecie możliwe byłoby przyjrzenie się tym myślom oraz znalezienie głównego źródła stresu. Pozdrawiam serdecznie!
Objawy, które Pan opisuje należy w pierwszej kolejności skonsultować z lekarzem pierwszego kontaktu ponieważ mogą one wynikać z:nadciśnienia, otyłości, zatorów żylnych, niewydolności serca i tym podobnych. Dopiero gdy to Pan wykluczy należy udać się do psychologa, który specjalizuje się dolegliwościach psychosomatycznych. Zapraszam do siebie.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 99 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.