Witam. Mój problem zaczal się nasilać w październiku 2023roku, od zawsze bolały mnie stawy ale od pa

1 odpowiedzi
Witam. Mój problem zaczal się nasilać w październiku 2023roku, od zawsze bolały mnie stawy ale od października zaczęło się wszystko nasilać...fakt, w pracy ciężko fizycznie i psychicznie. Skierowano mnie w listopadzie na oddzial neurologiczny...miałam podwyzszone crp, rezonans wykazał pojedyncze torbiele na dłoniach, kregoslup ok, borelioze wykluczono...Stan zapalny zlikwidowali podając kroplówki, podawano mi również sterydy dozylnie, wyszłam ze szpitala...poprawy nadal nie było, straszny bol karku, rąk, dloni...w pracy po moim l4 było coraz gorzej, nie dawałam rady sama fizycznie a i jeszcze szefowa robila awantury o nic. W połowie marca zaczęły mnie boleć kolana...doszły stany podgoraczkowe...niby niewysokie bo takie 37,2, 37,4 ale czulam od razu gorąc i opadałam z sił...pp jakimś czasie od kolan ból nasilał się aż do stóp, ledwo chodziłam...mój reumatolog dal mi sterydy metypred, brałam, nadal nic...w końcu poszłam na urlop i potem na chorobowe. Ból od szyji aż do stóp był okropny, opadałam z sił, ciągle mając lekki stan podgoraczkowy...raz miałam powiększony węzeł szyjny, często mam do tego uczucie jakby bolało mnie gardlo ale byłam badana, jest ok. W maju reumatolog skierował mnie na oddzial reumatologiczny...podawano mi pregabaline i metypred, ból nadal ten sam, wszystkie wyniki wzorowe a ja wyszła ze szpitala i nadal mam kryzys...leze, płacze, boli mnie wszystko...już nie mam siły za co mam się chwycić żeby dali coś żeby funkcjonować, do pracy nie ma szans żebym wróciła bo nie mam albo siły albo wyje z bólu.
Proponuję wykonać badania przeciwciał przeciwjądrowych (ANA1, ANA2, ANA3), a jeżeli jakiekolwiek stawy puchną, to dodatkowo USG takiego puchnącego stawu. Ze wszystkimi wynikami wizyta u reumatologa w celu ostatecznego potwierdzenia lub wykluczenia układowej choroby tkanki łącznej lub zapalenia stawów.
Sugeruję wizytę: Konsultacja reumatologiczna (pierwsza wizyta) - 230 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.