witam, moj tata lat 58, 10 lipca spadł ze schodów i doznał wieloodłamowego, przezstawowego złamania

1 odpowiedzi
witam, moj tata lat 58, 10 lipca spadł ze schodów i doznał wieloodłamowego, przezstawowego złamania końca dalszego kości promieniowej oraz złamania wyrostka rylcowatego kości łokciowej. 23 lipca mial wykonane otwarte nastawienie złamania z wewnętrzną stabilizacja - koci promieniowa i łokciową. na zdjęciu szwów 9 Sieronia skarżył się lekarzowi, ze w dalszym ciagu doskwiera mu silny ból, ręką trochę mu spuchła. ostatniej nocy ból był tak silny, ze wziął 5 tramali i 2 ketonale, a ból nie zmniejszył się jakoś znacznie.
Pytanie: czy ta ręką na prawdę powinna aż tak boleć?! i to tyle czasu zarówno po upadku jak i po operacji? powinien pójść na konsultacje do innego lekarza? jeśli tak to do ortopedy, neurologa, chirurga ogólnego?
Witam. Po takim typie złamania mogą występować bóle lecz zwiększone nasilenie powinno skłonić do weryfikacji ortopedycznej. 1. RTG kontrolne celem wykluczenia destabilizacji zespolenia; 2. Stan miejscowy - pod kątem infekcji; 3 Stan miejscowy pod kątem rozwoju zespołu bólu regionalnego w przypadku przedłużonego unieruchomienia lub ucisku unieruchomienia na operowaną kończynę; 4. Czy pacjent stosuje elewację kończyny pourazowej* (ułożenie kończyny na temblaku) - elewacja kończyny jest ważna żeby obrzęk z okolicy operowanej siłą grawitacji schodził w kierunku łokcia a nie odwrotnie. Niewłaściwa elewacja kończyny nasila obrzęk, a tym samym ból okolicy operowanej. *Elewacja kończyny - kończyna powinna być ułożona w zgięciu łokciu ok. 90 *, palce skierowane ku górze, nadgarstek na wysokości klatki piersiowej. * Jeśli nie ma unieruchomienia a zespolenie jest stabilne wskazany ruch palcami typu gra na fortepianie z zablokowanym ruchem nadgarstka, tym samym ruch palców będzie drenował obrzęk.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.