Witam Moja mama zwiazala sie z bylym mezem swojej siostry rodzonej. Nie potrafię tego zaakceptować.

3 odpowiedzi
Witam
Moja mama zwiazala sie z bylym mezem swojej siostry rodzonej. Nie potrafię tego zaakceptować. Ja mam swoją rodzinę ale nie potrafię sobie z tym poradzić. Nie odzywam się do niej. MoE ktoś mi pomóc ?
Mogę sobie tylko wyobrazić, jak bardzo niekomfortowa jest to sytuacja. I jak różne uczucia może wzbudzać. Trudno czasem zrozumieć motywacje i decyzje innych ludzi, a szczególnie może być trudne zaakceptowanie niezrozumiałych decyzji najbliższych, kiedy ich zachowanie stoi w sprzeczności z naszymi wartościami, postawami, zasadami. Ta trudność może też zburzyć relacje, a może być i źródłem konfliktów. Wierzę, że nie jest to sytuacja, w której łatwo znaleźć dobre rozwiązanie. Z jednej strony więź z mamą daje przekonanie, że się ją zna, a tymczasem decyzja mamy może wzbudzić wątpliwości, czy na pewno tę osobę, która jest moją mamą, rzeczywiście znam. Ktoś powiedział, że rodziny się nie wybiera. Ktoś inny, że od rodziny się nie ucieknie. Czasem warto zastanowić się, szczególnie wtedy, kiedy jest taki konflikt wartości i niezrozumienie, zajrzeć w siebie i zadać sobie pytanie: co jest dla mnie ważne, cenne, na czym mi zależy?
W trudnościach warto przyglądnąć się temu, co to w nas robi, i poszukać pomocy u specjalisty. Czasem przegadanie przynosi ulgę. Warto skorzystać. Ja wierzę, że będzie dobrze.

Dzień Dobry, widzę, że sprawa jest trudna. Zachęcam do kontaktu ze specjalistą (psychologiem lub terapeutą), aby szerzej omówić ten problem podczas wizyty oraz wspólnie poszukać rozwiązania. Ja pracuje głownie online. Pozdrawiam serdecznie
Zrozumiałe jest, że sytuacja, w której bliska osoba związała się z byłym partnerem kogoś z rodziny, może wywoływać silne emocje i trudności w zaakceptowaniu takiego związku. Tego rodzaju zmiany w relacjach rodzinnych mogą prowadzić do złości, rozczarowania czy poczucia zdrady, co utrudnia utrzymanie kontaktu.

W takiej sytuacji warto rozważyć rozmowę z mamą, aby wyrazić swoje uczucia i spróbować zrozumieć jej decyzję. Jeśli jednak samodzielne radzenie sobie z emocjami jest zbyt trudne, wsparcie terapeutyczne może okazać się pomocne. Psychoterapia może pomóc w zrozumieniu i przetworzeniu tych emocji, a także w znalezieniu sposobów na dalsze funkcjonowanie w tej sytuacji.

Jeśli istnieje potrzeba wsparcia w radzeniu sobie z tą trudną sytuacją, warto rozważyć skorzystanie z pomocy specjalisty, który pomoże znaleźć odpowiednie rozwiązania. Pozdrawiam serdecznie