Witam! Moje problemy zaczely sie od usuniecia osemki. Dluzszy czas utrzymywal mi sie bol na policzku

2 odpowiedzi
Moje problemy zaczely sie od usuniecia osemki. Dluzszy czas utrzymywal mi sie bol na policzku taki nawracajacy. Bedac z tego powodu u dentysty lekarz chcac zobaczyc czy nie mam narusxonego korzenia siodemki kazala mi zagryzc szczeke i poszarpala mocno cala szczeka. Od tej pory nie gryze lewa strona. Bole na policzku minrly podejrzewali nauralgie ale zaczelam szukac przyczyny klopotu z gryzieniem. Chodzac po roznych gabinetach jeden z lekarzy dotknal mnie za gornymi zebami i przeszluly mi mrowienia do reki i nogi. Lekarz stwierdzil ze nie mam klopotu z zebami lecz poejrzewal klopoty miesniowo powieziowe i zasugerowal ze mogly tu nalozyc sie dwie sprawy: wyrwanie zeba i problemy z kregoslupem. Wobec tego na seoje nieszczescie udalam sie do kregarza. Ten na trzech wizytach nastawial kregoslup i szczeke i moje zycie zamienilo sie w pieklo. Juz po tej ostatniej wizycie pojechalam na SOR bo zaczela mi dretwiec glowa, przechodzily mrowienia. Na SOR dano mi kroplowke z potasem i magnezem i tyle. Moje dolegliwosci sie poglebiaja. Wczesniej mialam klopoty tylko z gryzieniem a teraz jest wszystko. Mam uczucie zaciskania na szyi i pieczenia zarowno z jej tylu jak i z przodu, takie zaciskanie mam tez w skroni i bol na kosci policzkowej. Dretwieje mi podbrodek. Pieczenia wychodza tez na kark. Osemke wyrywalam w lipcu u kregarza bylam pod koniec wrzesnia. Bylam na kilku wizytach z terapii powieziowej rehabilitant odeslal mnie do osteopaty. Chodzilam do niego do polowy grudnia i stwierdzil ze na razie trzeba zakonczyc bo zrobil juz wszystko bulam odblokowana. Niestety mial dluzszy urlop a mi ciagle mrowil podbrodek i bolala glowa poszlam wiec na akupunkture. W piatek bylam chyba na 14 wizycie a nie widze poprawy a wrecz pogorszenie. Nie potrafie bez bolu przezyc dnia. Ostatnimi czasy do godz. 11 bylo jeszcze w miare potem katastrofa. Mam prace przy komputerze. W domu musze opierac glowe bo nie daje rady. Te straszne zaciskanie szyi i na skroni, mrowienia na potylicy i dretwienia dloni. Zrobilam duzo badan Mri calego kregoslupa, glowy i stawu skroniowo zuchwowego. W Mri kregosluoa duzo przepuklin lecz wg lekarzy nie ma wskazan jeszcze do operacji. Najwieksze dyskopatie na poziokue l4/l5. Mnie jednak interesuje ten szyjny. Zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej. Fizjologiczna kifoza piersiowa i lordoza ledzwiowa nieco poglebione. Na c4/c5 posrodkowa zbaczajaca nieco na lewo protruzja krazka uciskajaca worek oponowy. Na c5/c6 i c6/c7 niewielkie pisrodkowe protruzje modelujace worrk. Krzzek c4/c5 wykazuje niewielkie obnizenie wysokosci i sygnalu w obrazsch t2 -zal. odpowiadajace wczesnemu zwyrodniowemu odwodnieniu (dehydratacja). Drobne osteofity przednio-bocznych krawedzi trzonow kregowych. Pomozcie mi i doradzcie co powinnam robic. Mam dwojje malych dzieci chce miec sile wstac z lozka. Dopoki kregarz mnie nie dotknal nie odczuwalam boli kregosluoa szyjnego. Co moglo sie stac czego moze nie widac w badaniach. Moze cos z nerwami. Mri glowy ok. Stawu skroniowo zucheowego tez moze byc. Prosze o porade boje sie chodzic do nowych specjslistow zeby znow nie bylo gorzej a jest tragicznie. Jutro znow akupunktura a nie widze juz sensu chodzenia na nia. Czekam na sugestie i porady. Neurolodzy i neurochirurdzy mnie zbywaja.
Witam serdecznie! Moim zdaniem, jeśli problemy zaczęły się po usunięciu ósemki to gdzieś tam szukałbym przyczyny. W trakcie usuwania mogło dojść np do uszkodzenia nerwu i/lub przeciążenia w obrębie stawu, przez co pojawiły się dolegliwości w tej okolicy. Warto sprawdzić, czy na pewno została usunięta w całości i nie został tam żaden mały odłamek korzenia. Radziłbym też poszukać specjalisty od stawu skroniowo-żuchwowego (obojętnie fizjoterapeuta czy osteopata), bo często zaburzenie w jego pracy mocno rzutuje również na okolice szyi, karku i głowy. Wizyt u tzw kręgarzy bez odpowiednio potwierdzonych kwalifikacji raczej bym unikał, podczas takich wizyt mogło dojść do jeszcze większego podrażnienia i zaostrzenia dolegliwości. Jeśli jakiś konkretny zabieg po 14 wizytach nie daje poprawy, a wręcz pogorszenie to raczej nie wyjdzie już z tego nic dobrego. Warto spróbować i poszukać innych metod terapii. Życzę wszystkiego dobrego i jak najszybszego znalezienia skutecznej terapii. Pozdrawiam!

Staw skroniowozuchwowy jest funkcjonalnie i neurologicznie powiązany z szyja. Objawy ma Pani z nerwu trójdzielnego i ze stawu szczytowopotylicznego. Nastawianie mogło przyspieszyć powstawanie bolu który i tak prędzej czy później by się pojawił. Po rwaniu czy to VIII czy innych zębów, szczególnie gdy przebieg jest drastyczny wymagana jest terapia manualna gdyż z czasem dochodzi do kumulacji napięć, a w efekcie i tak pacjent trafia do nas. Dziwi mnie brak poprawy po osteopacie. Miała Pani robione EMG? Być może faktycznie doszło do uszkodzenia bądź to nerwu bądź miejsc wyjścia nerwów i stad cała ta sytuacja?