Witam, moje roczne dziecko (12msc skończył) załapało wirusa RSV, w piątkowa noc trafił do szpitala (

1 odpowiedzi
Witam, moje roczne dziecko (12msc skończył) załapało wirusa RSV, w piątkowa noc trafił do szpitala (14.01) miał gorączkę 39.3°C, wyszlo przy okazji zapalenie oskrzeli i zapalenie prawego płuca, po 4 dniach wyszedł ze szpitala (wtorek 18.01). Teraz jest w domu, inhalujemy synka solą fizjologiczna + dostaje syrop Ibufen.
Gorączka nadal się utrzymuje, w ciągu dnia/nocy skacze do 38.5° najwyżej+ jest jeszcze katar i kaszel, kaszel nie jest tak mocny i tak intensywny jak na początku, ale nadal jest.
Dodatkowo po wyjściu ze szpitala synek nie chce się podnosić na nogi, zawsze się podnosił o jakieś rzeczy/meble domowe i stał podparty samodzielnie, teraz płaczę i kuli nogi przy próbie postawienia go, od razu klęka na kolana i jest płacz, dodam, że przy meblach sam wstawal już po skończeniu 4 miesięcy i w szpitalu też wstawal jeszcze na nogi. Dziś (20.01) byliśmy na kontroli, jedna Pani powiedziała, że tak jest po wirusie czasami, że ogólnie dobrze go przechodzi, był osluchany i z tym już niby okej, drugi doktor powiedział, że nie pokoi go ta gorączka, która się utrzymuje tak długo i to, że tak nie wstaje sam. Czy to z nóżkami to są jakieś powikłania po wirusie? Jak długo jeszcze może nie wstawać na nogi? Czy gorączka długo może jeszcze występować?
Nastepna wizyta dopiero 24.01 i jesteśmy zaniepokojeni.
Proszę o odpowiedź, pozdrawiam serdecznie.
Opisywane objawy nie pasują mi również do przebiegu zakażenia wirusem RS. Dziecko wymaga zbadania i badań dodatkowych. Przez internet nie da się w tym przypadku udzielić żadnej sensownej podpowiedzi