Witam, na tym portalu 2 dni temu Psycholog zdiagnozowala u mnie natręctwo myślowe, moze dodam tylko,

2 odpowiedzi
Witam, na tym portalu 2 dni temu Psycholog zdiagnozowala u mnie natręctwo myślowe, moze dodam tylko, ze wczesniej tez mialam zaburzenia kompulsywne, dotyczace glownie zabezpieczania dloni rękwaiczkami i telefonu woreczkiem sniadaniowym przed zarazkami (nie mialo to zwiazku z pandemia, bo zaczelo sie to rok przed zarazą), sytuacja nowa-wczesniej byly inne zjawiska kompulsywne, zdaje sobie sprawe z tego, ze sama sobie nie poradze z ta przypadloscia, bardzo prosze o wyjasnienie na czym bedzie polegala terapia, ewnetualnie jakies wspomozenie lekami(jakimi?) i jak bedzie przebiegala 1 wizyta? Nigdy nie korzystalam z uslug psychologa/psychiatry, stad moje obawy. Dziekuje za zainteresowanie moim problemem i ewentualna odpowiedz specjalisty. Zycze wszystkim zdrowego i ciala i ducha:)
Zachowania obsesyjno kompulsyjne mają podłoże lękowe. Wskazana jest wizyta u psychiatry w celu pogłębienia diagnozy psychologicznej i być może włączenie farmakologii. Następnie i / lub psychoterapia, która w połączeniu z leczeniem farmakologicznym jest uznana za skuteczną metodę leczenia potwierdzoną licznymi badaniami naukowymi.
Pozdrawiam
Joanna Cydejko Cwojdzińska

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry. Zaburzenia obsesyjno kompulsywne mogą mieć wiele przyczyn i różne sposoby leczenia , w zależności też od nurtu terapeutycznego, który byłby dla Pani najbardziej korzystny. Czasami potrzebna jest konsultacja psychiatryczna i włączenie farmakoterapii, ale nie zawsze to konieczne. To zależy od nasilenia objawów, wyzwalaczy, przyczyn, wielu innych czynników. z pewnością potrzebny jest pogłębiony wywiad psychologiczny. Jednak OCD można leczyć z bardzo dobrym skutkiem i poprawić komfort życia Pacjenta. Potrzebna wówczas jest psychoterapia , która pomoże przyglądać się zjawisku w kontakcie ze specjalistą. Pracuję z Pacjentami zmagającymi się z tego typu zaburzeniami wykorzystując derefleksję i intencję paradoksalną w nurcie logoterapii. Proszę rozważyć konsultację ze specjalistą. Pozdrawiam serdecznie. Anna Wiecka

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.