Witam. Nazywam się Kuba, mam 16 lat. Od około 5-6 nie czuję czegoś do płci przeciwnej, ale czuję p

2 odpowiedzi
Mam 16 lat. Od około
5-6 nie czuję czegoś do płci przeciwnej, ale czuję pociąg do mojej płci. Mam już partnera, ale oprócz mnie i jego nikt o tym nie wie. Chcę to przekazać innym, przykładowo rodzicom w łatwy, spokojny sposób. Boję się ich reakcji, szczególnie że teraz w rodzinie jest trudny okres.
Czy ma ktoś może jakąś pomoc?
Dzięki i pozdrawiam.
W takiej sytuacji może być pomocne zwrócenie się do lokalnej organizacji działającej na rzecz osób LGBT+. Jeśli nie jest to możliwe, w Internecie znaleźć można grupy wsparcia, gdzie będą osoby o podobnych doświadczeniach. Wymiana doświadczeń, poznanie historii innych może wzmocnić, dać poczucie spokoju i zainspirować do podjęcia konkretnych działań. Pomocny byłby też kontakt z psychologiem, np. w szkole, który mógłby towarzyszyć w przygotowaniach do rozmowy z rodziną, a także wesprzeć rodzinę, jeśli byłoby to konieczne.

W sieci dostępnych jest też sporo dobrych materiałów, przygotowanych dla osób w Pani sytuacji, np. pakiet edukacyjny Orientuj się! dostępny na stronie stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza.

Ujawnianie informacji o swojej orientacji seksualnej często jest wyzwaniem i może się z tym łączyć wiele obaw. Dobrze wiedzieć, że nie jest Pani sama z tą sprawą - jest partner, który wie o Pani orientacji i domyślam się, że ją akceptuje, jeśli jesteście parą.

Powodzenia!

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry, znalazłaś się w trudnej sytuacji. Masz potrzebę podzielenia się z najbliższymi kawałkiem swojej budującej się tożsamości, do tego obecnie jesteś w związku, a sytuacja w rodzinie jest trudna. Domyślam się, że w takim "koktajlu" emocji, można dostać zawrotów głowy.
Cieszę się, że zdecydowałaś się napisać to zapytanie, bo może to oznaczać, że zwracasz się w całej tej sytuacji ku sobie i że szukasz drogi, która doprowadzi Cię do Ciebie.
Myślę, że pomocnym w tej sytuacji może być skorzystanie z pomocy fundacji, zajmującej się LGBT. Mają do dyspozycji psychologów i terapeutów, tak więc możesz otrzymać zarówno pomoc dla siebie, jak i być może wsparcie dla rodziców, którzy w późniejszym etapie mogą mieć potrzebę ułożenia sobie w głowie zupełnie nowej dla nich sytuacji.
Warto dodać, że okres dorastania, jest czasem szukania swojej tożsamości na wielu poziomach- również w kwestii orientacji seksualnej. Być może brak pociągu do płci przeciwnej jest stały, ale może być też tak, że jest pewnym etapem. Warto się temu przyjrzeć i być blisko siebie w swoich wyborach, mając na uwadze, że w Twoim życiu to Tobie ma być dobrze i będąc uczciwą wobec siebie, masz szansę czerpać garściami z okresu wczesnej dorosłości, który może być pięknym etapem w życiu, czego szczerze Ci życzę.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.