Witam, nazywam się Szymon i w styczniu skończę 20 lat. Borykam się z pewnym problemem, który sam w s

2 odpowiedzi
Witam, nazywam się Szymon i w styczniu skończę 20 lat. Borykam się z pewnym problemem, który sam w sobie nie jest jakoś groźny. Jednak szkodliwy dla samopoczucia i dalszych planów. Otóż, odkąd pamiętam miałem problemy z jedzeniem. Często towarzyszy mi brak apetytu, przeważnie jem naprawdę bardzo mało, a mimo to moja waga utrzymuje się od kilku lat niezmienna. Bywa tak, że apetyt czasem narasta mi poźną nocą, aby następnie znowu był bardzo zminimalizowany przez kilka kolejnych dni. Zaznaczę, że nie jestem na nic chory. Mogę mieć lekkie problemy ze stresem i jakieś działania depresyjne. Ale raczej nie są one na tyle silne bym odmawiał sobie jedzenia, tym bardziej, że chciałbym przytyć. Obecnie ważę 52kg i mam 172 cm wzrostu. Nie uprawiam żadnego sportu, ale kiedy muszę wykonywać pracę fizyczną szybko się męczę i biorą mnie mdłości. Kiedy narasta we mnie ogromny apetyt po jakiejś pracy fizycznej i zaczynam jeść, mimo wszystko nie jestem wstanie zjeść całej porcji obiadowej na jedną osobę, dość szybko czuję się pełny, a jeśli mimo to dalej jem... Przez co najmniej 2 godziny czuję się zwyczajnie źle czując nudności, ale mimo to nigdy nie zwróciłem obiadu. I moje pytanie brzmi jak mogę to zmienić, wziąłbym apetizer, ale szczerze wątpię czy przywróci to mój apetyt, niekiedy On nie działa na dzieci, a co dopiero mówić o mnie. Bardzo proszę o odpowiedź i wskazanie dalszej drogi działania. Pozdrawiam Szymon.
Panie Szymonie,
Dobrze, że szuka Pan pomocy. Ma Pan w tym momencie niedowagę, co może wpłynąć na pogorszenie Pana stanu zdrowia.
Dobrze byłoby na początek udać się do dietetyka lub psychodietetyka - specjaliści po przeprowadzeniu wywiadu zdrowotnego z Panem zaproponują odpowiednie leczenie.
Wesprze Pana pewnie również paychoterapeuta, który ma wiedzę na temat zaburzeń odżywiania.
Z poważaniem,
Marta Tyszko

Nic dodać nic ująć. Dobry proces terapeutyczny/leczenia i powinno być dobrze.
Pozdrawiam serdecznie!