Witam, nie jestem przesądna ale zaczynam wierzyć w klątwę. Chodzi jednak pewnie o geny. Moja teściow
1
odpowiedzi
Witam, nie jestem przesądna ale zaczynam wierzyć w klątwę. Chodzi jednak pewnie o geny. Moja teściowa ma tylko jedną siostrę. Teściowa ma córkę z porażeniem mózgowym poporodowym oraz zdrowego syna mojego męża. My mamy dwoje dzieci, jedna córka zdrowa druga ma autyzm. Siostra teściowej ma również syna i córkę. Córka jest głucha również podobno po ciężkim porodzie syn jest zdrowy. Syn ma dwoje dzieci, jedno z nich ma autyzm. Chodzi mi o to czy moja zdrowa córka ma predyspozycje by urodzić dziecko z autyzmem? I nie tylko teściową spotyka dużo chorób to ma boreliozę, to źle złożony nadgarstek, to jakąś chorobę stawów na którą bierze chemię i jeszcze inne. Mój mąż tak samo to w dzieciństwie zaraził się zółtaczką w szpitalu i ma chorą wątrobę to ma zeza to teraz jakieś problemy ze stawami i wiele innych. Moja pierwsza córka urodziła się w skończonym 36 tygodniu ciąży. Czy to wszystko oznacza jakieś słabe geny???Dziękuje za odpowiedź.
Autyzm jest zaburzeniem skomplikowanym o niewyjaśnionych przyczynach. Podejrzewa się też wpływ czynników genetycznych. Jeżeli w rodzinie występuje wiele przypadków autyzmu (szczególnie u rodzeństwa i posiadanych już dzieci) to ryzyko urodzenia dziecka z autyzmem jest trochę zwiększone. Autyzm występuje też jako objaw w wielu różnych chorobach genetycznych. Jeżeli uda się zdiagnozować jakąś konkretną chorobę genetyczną to najczęściej można jednoznacznie ocenić ryzyko jej odziedziczenia i ryzyko urodzenia dziecka z autyzmem u zdrowej córki. Wymaga do konsultacji genetycznej córki z autyzmem żeby ocenić czy jej autyzm może być powiązany z zaburzeniem genetycznym.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.