Witam, nie radzę sobie z sytuacją, że mój partner ma dzieci z poprzedniego związku. Wiedziałam o tym

4 odpowiedzi
Witam, nie radzę sobie z sytuacją, że mój partner ma dzieci z poprzedniego związku. Wiedziałam o tym fakcie od początku, jesteśmy razem od roku. Poznałam już te dzieci i są w porządku, one z ojcem mają również dobrą relację. Natomiast mój problem bardziej polega na zaakceptowaniu jego przeszłości - jeśli ma dzieci to musiał bardzo kochać tamtą kobietę, może mnie nigdy nie będzie kochał w takim stopniu i fakt, że mają dzieci świadczy o wielu zbliżeniach (o których też nie mogę przesłać myśleć). Zaznaczę, że on daje mi bardzo dużo uczuć i nigdy nie dal mi odczuć żebym czuła się nie kochana. Jednak będąc sama w domu, mam natłok myśli i nie mogę zaakceptować jego przeszłości i tego, że to nie są moje dzieci a będą nam towarzyszyly w życiu. Czy powinniśmy się rozstać, jeśli te myśli wpływają na moje samopoczucie i zachowanie względem partnera (jestem wtedy oschła, mam wątpliwości co do naszej przyszłości) ?
Rozumiem, że sytuacja, w której Pani partner ma dzieci z poprzedniego związku, może być emocjonalnie obciążająca. Myśli o jego przeszłości, zwłaszcza w kontekście relacji z byłą partnerką, mogą rodzić w Pani wątpliwości co do miejsca w jego życiu, mimo że on okazywać może on Pani wiele uczuć i wsparcia.
Sugeruję rozważenie konsultacji z psychoterapeutą, który pomoże przepracować przekonania oraz schemat myślowy, wpływający na Pani trudności w akceptacji tej sytuacji. Często negatywne myśli wywołują emocje, takie jak zazdrość czy niepewność, a te mogą wpływać na Pani zachowanie wobec partnera – np. oschłość czy wątpliwości co do przyszłości związku. To tworzy cykl, który może negatywnie wpływać na relację.

Terapia mogłaby pomóc Pani zrozumieć źródło tych myśli i pracować nad zmianą ich wpływu na Pani codzienne funkcjonowanie. Skupienie się na akceptacji przeszłości partnera oraz pracy nad własnymi emocjami może pozwolić na zbudowanie większej harmonii i poczucia bezpieczeństwa w relacji.

Rozumiem, że ta sytuacja jest dla Pani trudna i pojawia się wiele emocji. To, że partner miał wcześniejszy związek i dzieci, może budzić wątpliwości oraz lęki o to, jak Pani odnajdzie się w tej relacji. Proszę pamiętać, że to normalne mieć takie uczucia, nawet jeśli partner okazuje Pani miłość i troskę.
Warto rozważyć, czy te myśli, które się pojawiają, wynikają z realnych zagrożeń, czy raczej z obaw, które narastają, kiedy jest Pani sama. Może rozmowa z partnerem na temat tych emocji przyniesie Pani ulgę? Czasami wypowiedzenie swoich myśli pozwala zdystansować się od nich i lepiej zrozumieć, co tak naprawdę Panią niepokoi.
Jeśli te trudności będą się nasilać, rozmowa z psychologiem może pomóc spojrzeć na sytuację z innej perspektywy i znaleźć sposoby na poradzenie sobie z emocjami. W relacjach zawsze warto dać sobie czas na zrozumienie siebie i swoich potrzeb.
Proszę pamiętać, że Pani uczucia są ważne, a każda emocja ma swoje miejsce i znaczenie.
Pani obecna sytuacja związana z dziećmi Pani partnera może być emocjonalnie trudna i wywoływać różne wątpliwości. Choć relacja wydaje się stabilna, a partner okazuje Pani wiele uczuć, myśli dotyczące jego przeszłości oraz fakt, że ma dzieci z poprzedniego związku, mogą wpływać na Pani samopoczucie. Takie myśli są zrozumiałe, zwłaszcza jeśli pojawiają się w chwilach samotności, kiedy zaczyna Pani analizować przeszłość partnera i zastanawiać się nad jej wpływem na Waszą przyszłość.

Warto spojrzeć na tę sytuację z innej perspektywy – to, co było w przeszłości, nie oznacza, że obecnie partner nie może darzyć Pani równie silnymi uczuciami. Związki ewoluują, a fakt, że ma dzieci, nie musi oznaczać, że obecnie nie jest zaangażowany w relację z Panią.

Jeśli te myśli wpływają na Pani codzienne funkcjonowanie, warto o tym porozmawiać z partnerem. Szczera rozmowa może pomóc zrozumieć, jak ważna jest Pani dla niego oraz jak widzi on Waszą wspólną przyszłość. Również warto również rozważyć wsparcie terapeutyczne, aby lepiej zrozumieć swoje emocje i znaleźć sposoby na radzenie sobie z nimi.
Przede wszystkim warto zauważyć, że uczucia, które odczuwa Pani w związku, mogą być normalną reakcją na trudności, jakie niesie za sobą bycie w relacji z kimś, kto ma dzieci z poprzedniego związku. Istotne jest, aby dać sobie czas na przetworzenie tych myśli i emocji, a także na zrozumienie, że miłość, jaką Pani partner ma do dzieci, nie musi umniejszać jego uczuć do Pani.

Zastanawiając się nad przyszłością związku, warto otwarcie rozmawiać z partnerem o swoich obawach i uczuciach. Komunikacja jest kluczowa w każdej relacji, a szczerość pozwoli na lepsze zrozumienie siebie nawzajem. Jeśli natomiast da się Pani ponieść negatywnym myślom, mogą one wpływać na Pani zachowanie i w efekcie na relację.

Zamiast podejmować decyzję o rozstaniu, proponuję zainwestować czas w pracę nad akceptacją swojej sytuacji. Może to oznaczać poszukiwanie wsparcia u specjalisty, który pomoże Pani zrozumieć i przetworzyć te uczucia, a także zwiększy umiejętność radzenia sobie z nimi w przyszłości. Ważne, aby Pani nie czuła się osamotniona w tej sytuacji i potrafiła znaleźć równowagę między akceptacją przeszłości partnera a budowaniem wspólnej przyszłości. Pozdrawiam
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna (pierwsza wizyta) - 170 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.