Witam, od 2 lat przeszłam na dietę wegetariańską (plus ryby). Od tego czasu przytyłam około 4 kg. Do

3 odpowiedzi
Witam, od 2 lat przeszłam na dietę wegetariańską (plus ryby). Od tego czasu przytyłam około 4 kg. Dodam też, że mam PCOS. Badania tarczycy w normie. Od roku jem regularnie, pije dużo wody, ćwiczę 2 razy w tygodniu i waga ani drgnie. Tracę już motywację. Czy robię jakiś błąd, którego nie widzę? Czy może to wynikać z hormonów i PCOS? Od około 4 miesięcy nie jem tez nabiału i ograniczam pieczywo i produkty z mąki. Mam wrażenie, ze zbiera mi się woda i bardzo zbiera mi się tłuszcz w okolicy niskiego brzucha i ud.
Witam. Dobrze by było, aby jakość i kaloryczność Pani diety ocenił dietetyk jak również określił Pani zapotrzebowanie na energię i doradził jak zdrowo i bezpiecznie schudnąć. PCOS stosunkowo często towarzyszy insuliooporność, co może wiązać się z trudnościami w obniżeniu masy ciała. Lekarz opierając się na wynikach badania z krwi na czczo insuliny i glukozy oblicza wskaźnik HOMA-IR i na tej podstawie stawia diagnozę. Myślę, że warto sprawdzić. To dobrze, że stara się Pani być aktywna fizycznie, nie ma lepszego sposobu na uwrażliwienie tkanek na insulinę i wydatkowanie energii, to dobra profilaktyka. Jeśli nie ma przeciwwskazań częstotliwość ćwiczeń można i warto zwiększyć, ale przede wszystkim należy określić przyczynę problemu. Pozdrawiam.

Szanowna Pani, fajna sylwetka jest emanacją zdrowia. Jeżeli zdrowie Pani szwankuje, to i sylwetka będzie niezadawalająca. Należy więc oczyścić organizm, pozbyć sie policystycznych jajników, uzupełnić braki witamin, minerałów i enzymów a dobre samopoczucie i satysfakcjonujący Panią wygląd powrócą same. Trzeba sprawdzić poziom funkcjonowania nadnerczy. Niestety rzadko się to robi. Za żadko. Jeżeli jest Pani zainteresowana odzyskaniem zdrowia i pięknej sylwetki, to prosze o kontakt. Należę do Towarzystwa Lekarzy Medycyny Zintegrowanej. Przyjmuję w Krakowie i Tarnowie a czasami konsultuję swoich pacjentów (szczególnie tych spoaza Polski)- jeżeli jest to możliwe - telefonicznie lub poprzez Skypa. Kontakt telefoniczny znajdzie Pani do mnie na: klinikazdrowienia.pl Pozdrawiam, Bogusław Bienias
Twoje problemy z utratą wagi mogą wynikać z kilku czynników, w tym insulinooporności związanej z PCOS, nadmiaru kalorii, zaburzeń hormonalnych lub zatrzymywania wody. PCOS (Zespół Policystycznych Jajników): Jednym z głównych problemów związanych z PCOS jest insulinooporność, która może prowadzić do problemów z utratą wagi i tendencji do odkładania tłuszczu w okolicy brzucha i ud. Nadmiar insuliny może sprzyjać odkładaniu tłuszczu, co utrudnia odchudzanie. Możliwe Przyczyny Zatrzymywania Wody i Przyrostu Tłuszczu:
Zatrzymywanie Wody: Może być spowodowane nadmiernym spożyciem sodu (sól) lub niskim spożyciem potasu. Zwiększenie spożycia warzyw i owoców, które są bogate w potas, może pomóc.

Tłuszcz w Okolicy Brzucha i Ud: Jest często związany z nadmiarem węglowodanów lub hormonalnymi zmianami. Dostosowanie diety do niskiego IG i zwiększenie aktywności fizycznej może pomóc.

3. Co Możesz Zrobić:
Monitorowanie Kalorii: Nawet na diecie wegetariańskiej, monitorowanie kalorii może pomóc zrozumieć, czy jesteś w deficycie kalorycznym. Aplikacje do śledzenia diety mogą być pomocne.

Dostosowanie Makroskładników: Upewnij się, że Twoja dieta zawiera odpowiednie proporcje białka, tłuszczów i węglowodanów. Możesz zwiększyć białko i zdrowe tłuszcze, a ograniczyć węglowodany o wysokim IG. Ćwiczenia: Jeśli ćwiczysz 2 razy w tygodniu, możesz rozważyć zwiększenie częstotliwości i intensywności treningów. Regularne ćwiczenia aerobowe i siłowe mogą wspierać metabolizm i przyspieszyć utratę wagi.
Hydratacja i Sól: Sprawdź spożycie soli i zwiększ ilość wody w diecie. Zwiększenie spożycia potasu może pomóc w regulacji zatrzymywania wody.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 99 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.