Witam od 3 lat nastawiam sam bark termin operacji daleki wypada mi bark około 3 razy dziennie samois

2 odpowiedzi
Witam od 3 lat nastawiam sam bark termin operacji daleki wypada mi bark około 3 razy dziennie samoistnie zrobiłem MR czy mam bać się tego opisu?
Badanie struktur okolicy naramiennej wykonano skanerem siemens maggnetom esseza 1,ST w płaszczyznach poprzecznych, czolowych i strzalkowych w obrazach T1, T2 zaleznych. T1 tirm FS.
Rgologicena lost plynu w jamie stawowej.
Glowa kosc ramiennej ustawiona ok. 8 mm od wyrostka barkowego. Skupisko torbiel w glowie kości ramiennej, największa z nich wym ok. 9x8 mm oraz ognisko wym. ok. 76 mm o charakterze jałowej martwicy wgniecenie tylnej części głowy kości ramiennej- uszkodzenie typu Hilla-Sachsa.
Sm nadgrzebieniowego o zmienionej strukturze i niejednorodnym sygnale w strefie krytycznej z zachowana ciągłościa, z cechami częściowego uszkodzenia w obrębie przyczepu. Sm podłopatkowego pogrubiałe, wzdłuż przebiegu o podwyższonym sygnale z zachowana ciagtością. S.m podgrzebieniowego bez uchwytnych zmian w wykonanym badaniu.
s glowy długiej mięśnia dwugłowego ramienia o prawidłowej strukturze, niepogrubiałe, położone w obrebie bruzdy międzyguzkowej. Ciało wolne wym ok. 6x3x3 mm w pochewce LHBT.
Obrąbek stawowy o niejednorodnym sygnale z separacją wargi przedniej z odczynem w dolnej części panewki.
Zwiększona ilość płynu w stawie barkowo-obojczykowym. Struktury dołu pachowego bez uchwytnych zmian.
jest to wskazanie do leczenia operacyjnego - artroskopii barku ale ortopeda / operator musi zbadać i obejrzeć płytę MR

całość opisu wskazuje na nawykowe zwichnięcie barku - każde ponowne zwichnięcie może prowadzić do nowych uszkodzeń, nawet jeżeli Pan sam nastawia bark; zalecam leczenie operacyjne jak najszybciej u doświadczonego artroskopisty barku