Witam od dłuższego czasu boli mnie ząb przy piciu zimnych napojów i gdy nagryzam coś twardego gdyby

18 odpowiedzi
Witam od dłuższego czasu boli mnie ząb przy piciu zimnych napojów i gdy nagryzam coś twardego gdyby stomatolog zalecił i wykonał leczenie kanałowe a ono nie przyniosłoby efektu i ząb by dalej bolał to czy zwracane są wtedy koszta leczenia ?
Dzień dobry, niestety, każdy zabieg, niesie ze sobą ryzyko niepowodzeń .Lekarz leczy na podstawie objawów, zdjęcia ,badania wewnątrzustnego, natomiast gojenie i proces naprawczy w dużym stopniu zależy od indywidualnych możliwości każdego pacjenta. Koszty leczenia nie są zwracane. Pozdrawiam dr Kręcisz

Witam, objawy wskazują na prawdopodobne leczeni kanałowe, jak Pani/Pan się słusznie domyśla. Przy rozmowie na temat leczenia kanalowego dowie sie Pani/Pan o mozliwych opcjach lecznia, ryzyku, powikłaniach, jak i szansach na pełne wyleczenie. Wtedy też Pani/Pan podejmie decyzje wraz z lekarzem czy leczenie kanałowe jest najlepszą opcją.Wtedy też będzie szansa zadać wszelkie pytania i podzielić się swoimi
wątpliwościami z lekarzem. Na koniec jeśli podejmie Pani/Pan leczenie zostanie podpisana pisemna zgoda na lecznie. Odpowiadajac więc na zadane przez Panią/Pana pytanie to wszystko powinno zostać ujęte w umowie=zgodzie na leczenie. Pozdrawaim serdecznie
Witam serdecznie,
Często objawy ciężko powiązać z konkretnym zębem. Jeśli ząb ma wskazania do leczenia kanałowego, to i tak trzeba ja wykonać. Jedyną alternatywą w sytuacji, kiedy ząb wymaga leczenia kanałowego, jest usunięcie zęba.
Czasami objawy mogą brać się z kilku zębów i wtedy nawet dobre wyleczenie jednego zęba nie pomoże. Gwarancja zwykle obejmuje poprawne leczenie danego zęba, a nie ustąpienie dolegliwości.
Jeśli więc dalej by ten jeden konkretny ząb bolał, to gwarancja obejmuje ponowne jego leczenie.
Warto też sprawdzić warunki gwarancji w danym gabinecie, ponieważ czasami gwarancja obejmuje szerszy zakres.
Opisywane objawy sugerują chorobę miazgi. Tylko badanie Pacjenta, poparte zdjęciem rtg, da odpowiedź co do sposobu leczenia.
Życzę zdrowia.
Witam!
Aby zadecydować o potrzebie leczenia kanałowego należy poddać się badaniu w gabinecie stomatologicznym.
Jeśli taka decyzja zapadnie i ząb jest leczony kanałowo, ma prawo być odczuwalny do kilku tygodni.
Prawidłowe leczenie kanałowe ostatecznie pozbawia bólu.
Co do sposobu przeprowadzenia leczenia kanałowego należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym, jak i zapoznać się z warunkami gwarancji ustalanymi indywidualnie, która jest zależna od wielu czynników.
Proszę zasięgnąć informacji w gabinecie, gdzie będzie Pani/Pan przyjęty.
Pozdrawiam
dr Joanna Ziółkowska
Nie. Człowiek nie podlega niestety standardom naprawczym jak pralka czy samochód. Przyczyny bólu czasem są złożone a efekty leczenie nigdy nie są absolutnie przewidywalne. Tak trochę jak z procesem sądowym. Lekarz ma obowiązek robić wszystko zgodnie z najlepszą wiedzą i sztuką jaką dysponuje, ale nie wszystko jest przewidywalne.
Niestety nie. Usługa medyczna - usługa należytej staranności, nie gwarantuje na 100%
Natomiast samo leczenie kanałowe jest często bardzo trudnym procesem.
Co do opisanych objawów - może być to nadwrażliwością albo (gorzej) pęknięciem zęba. W tym ostatnim przypadku rokowanie dla zęba jest niepomyślne.
Udanego leczenia
To zależy od tego jaka umowę bedzie między pacjentem a lekarzem wykonywujący zabieg ,myśle ze wszystko bedzie dobrze
Pozdrawiamy rojekdental.pl
Dobry wieczór,
Prosze jak najszybciej zgłosić się do stomatologa, jak lekarz postawi diagnozę i przedstawi plan oraz koszta leczenia wtedy można się zastanawiać. Nie słyszałam o zwracaniu kosztów za próby leczenia zębów. Pozdrawiam
Witam, jeżeli zęba trzeba leczyć kanałowo to należy takie leczenie wykonać. Jeżeli leczenie kanałowe danego zęba będzie wykonane poprawnie to dlaczego koszty mają być zwracane? Leczenie niekiedy nie gwarantuje poprawy dolegliwości, ale proszę nie zakładać takiej złej opcji.
Dzień dobry, ząb prawdopodobnie wymaga przeleczenia kanałowego. Po przeprowadzonym prawidłowo leczeniu ząb nie powinien już boleć. Pozdrawiam
Witam nie jestem w stanie wiążąco odpowiedzieć na pana pytanie gdyż posiadam za mało informacji dotyczących pana przypadku oraz zaistniałej sytuacji nie jestem w stanie bez zdjęcia rtg oraz pełnej diagnostyki wypowiedzieć się odnośnie konieczności leczenia kanałowego
Po leczeniu kanałowym ząb jest martwy więc nie powinien boleć.
Dzień dobry. Leczenia kanałowe (leczenie endodontyczne) polega na oczyszczeniu zęba i jego kanału lub kanałów z tkanki objętej stanem zapalnym. W tym, usunięciu tkanki nerwowej w uproszczeniu dającej/przewodzącej impuls bólowy. Po leczeniu kanałowym, może wystąpić przez pewien czas słabnące odczucie typu bólowego, ale nie ma już z czego powstać typowy ból. Oczywiście mogą być powikłania typu stan zapalny wokół wierzchołka lub stan zapalny w nieoczyszczonym kanale. Trudno jednak tak szybko wyobrazić sobie sytuację, w której wykonana procedura medyczna podlegałaby zwrotnemu rozliczeniu jak dostawa porysowanego biurka. Pozdrawiam, RS
Witam. Całe postępowanie lecznicze zależy od indywidualnego przypadku. Z leczenie związane są objawy. Najlepszym rozwiązaniem jest udać się do lekarza, który prowadził leczenie.
Przede wszystkim należy udać się na wizytę, podczas której stomatolog sprawdzi, czy leczenie kanałowe jest wskazane. Po leczeniu kanałowym może być odczuwalny jeszcze przez 2-3 tygodnie po zakończeniu leczenia, jest to związane z ingerencją w tkanki okołowierzchołkowej, czyli tkanki otaczające korzeń zęba. Dolegliwości powinny się zmniejszać, aż do ich całkowitego ustąpienia. W żadnym znanym mi gabinecie stomatologicznym nie ma możliwości zwrotu kosztów za PRAWIDŁOWO wykonane leczenie kanałowe zęba.
Przed podjęciem jakiegokolwiek leczenia konieczne jest przeprowadzenie dokładnej diagnostyki w celu poznania przyczyny bólu i podjęcia leczenia przyczynowego- czyli eliminującego powód bólu. Jeśli przyczyną bólu zęba jest stan zapalny miazgi leczenie kanałowe na pewno pomoże , popzdrawiam
Witam,
Podjęcie każdego leczenia wymaga szerokiej diagnostyki. Jeżeli przyczyną bólu jest ząb w stanie zapalnym miazgi, konieczne jest leczenie endodontyczne. Prawidłowo przeleczony i zrekonstruowany protetycznie ząb może pełnić swoją funkcję w jamie ustnej przez wiele lat.
Pozdrawiam Agnieszka Szłowieniec