Witam od jakiegoś czasu czuje się bardzo złe psychicznie . Zaczynam miewać silne ataki paniki moje z

3 odpowiedzi
Witam od jakiegoś czasu czuje się bardzo złe psychicznie . Zaczynam miewać silne ataki paniki moje zdrowie fizyczne również pada towarzysz mi ciągły stres.Wszystko zaczęło się od momentu kiedy weszłam w związek z partnerem.Ciagle stresowanie się co robi jak go mie ma przy mnie afazje zazdrość i niepewność towarzyszył mu od początku związku.Mój partnerem raz jest kochany raz oschły.Czuje się ze upadłam przy nim psychicznie a kulminacja tego był moment kiedy dowiedziałam się o zdradzie.Od tego momentu ciagle żyje w stresie w pracy na uczelni nie mam siły ciagle spie nie jem i zaczęłam palić papierosy.Towarzysz mi ciągły strach i niepewność co będzie dalej .Boje się ze za bardzo się od niego uzależniłam nie umiem mu jednak nic powiedzieć przy nim mięknę.Często mam tez ataki płaczu i nawracające depresji . Powróciła moja skłonność do alkoholu i innych używek.Kiedy atak paniki (który podejrzewam ze nim jest bo nie myśle wgedy logicznie zaczynam mieć trudności z oddychaniem szybsze bicie serca słowotok albo utrudnione myślenie ) pojawia sie nie pamietam wgedy co robiłam tego dnia , dzień we wspomnieniach znika.Opoznilam się w pracy na uczelni . Myśle tylko ciagle o tym strachu i czuje ze będzie coraz gorzej moje zachowanie i myślenie jest inne niż wcześniej .Nie mam już sily
Dzień dobry, to już całkiem sporo sygnałów by o siebie zadbać, poznać siebie i swoje potrzeby oraz zaspokajać je.

Dzień dobry, przeczytałem z wielkim skupieniem Pani wpis. Tu jest bardzo dużo złożonych elementów, jednym z nich jest m.in. prawdopodobnie blokada jaka powstała w Pani po zdradzie, o której Pani pisze - jak rozumiem to jest bardzo bolesne doświadczenie dla Pani. Każdy związek opiera się na zaufaniu, na czerpaniu radości i satysfakcji z życia wspólnego (we dwoje). Stres który pojawia się w Pani życiu, powoduje dezorganizacje jak rozumiem w Pani życiu i powoduje szkody, o których Pani wspomniała (jak m.in. picie alkoholu czy palenie papierosów). Potrzebuje Pani opieki specjalistycznej, terapia pozwoliłaby aby dotarła Pani do źródeł swoich negatywnych emocji i zniwelowała silne ataki paniki. Dobrym rozwiązaniem też byłaby z czasem Terapia dla Par (lub odrazu, ale to musiałby ustalić specjalista podczas konsultacj), bo jak rozumiem kocha Pani partnera i chce z nim być? Ale do Terapii dla Par chęć jej wyrazić musiałby również Pani partner. Od siebie mogę dodać jeszcze, że objawy które Pani opisuje są do zniwelowania ale potrzebuje Panu pracy nad sobą terapeutycznej i ewentualnie jeśli bardzo one są dokuczliwe w Pani życiu również wdrożenia farmakoterapii. Myślę, że nakreśliłem co może Pani w swoim życiu zrobić aby poprawić jakość swojego zycia. Życzę Pani bardzo dużo siły i wytrwałości. Z wyrazami szacunku, Marcin Rybak
Najprostszymi technikami są te, które wymieniam na dole, jednak bez terapii niestety się nie obędzie. Mam nadzieję, że się Pani na nią zdecyduje:

Skonsultuj się z terapeutą: W sytuacji, w której odczuwasz silny stres, ataki paniki, nawracające depresje oraz skłonność do używek, bardzo ważne jest, abyś skontaktowała się z terapeutą lub psychologiem. Profesjonalna pomoc pozwoli Ci zrozumieć Twoje emocje, radzić sobie z trudnościami i odzyskać kontrolę nad swoim życiem.

Dbaj o zdrowie fizyczne: Regularna aktywność fizyczna, zdrowa dieta oraz odpowiednia ilość snu mogą pomóc w redukcji stresu i poprawie ogólnego samopoczucia. Unikaj używek, takich jak alkohol i papierosy, które mogą pogarszać Twoje zdrowie psychiczne i fizyczne.

Rozważ wsparcie farmakologiczne: W niektórych przypadkach, szczególnie gdy objawy są bardzo nasilone, pomocne może być również wsparcie farmakologiczne. Psychiatra może ocenić, czy potrzebujesz farmakoterapii na bazie leków przeciwlękowych czy antydepresyjnych.

Znajdź wsparcie w najbliższym otoczeniu: Rozmawiaj z bliskimi osobami, które Cię wspierają. Podziel się swoimi uczuciami i doświadczeniami, nie bądź sama w tej trudnej sytuacji.

Ogranicz stresory w życiu codziennym: Jeśli możliwe, staraj się ograniczać sytuacje i czynniki, które nasilają Twój stres. Znajdź czas na relaks i odpoczynek, wykonuj techniki redukcji stresu, takie jak medytacja czy głębokie oddychanie.

Zadbaj o regularne wsparcie terapeutyczne: Kontynuuj terapię regularnie, aby móc stopniowo pracować nad swoimi emocjami i sytuacjami, które wpływają na Twoje samopoczucie.