Witam, Od jakiegoś czasu mam silny ucisk w głowie, uczucie ściskania, tak jakby zaraz głowa miała

1 odpowiedzi
Witam,
Od jakiegoś czasu mam silny ucisk w głowie, uczucie ściskania, tak jakby zaraz głowa miała eksplodować,cos pęknąć, uczucie rozpierania od środka i z tyłu głowy i powyżej uszu, praktycznie to nie boli a rozpiera..czuje wysoki dyskomfort i stres wtedy. Próbowałam relaksacji, słuchania spokojnej muzyki, pić melise, tabletki ziolowe na sen, jedynie po ketonalu wieczorem mogłam zasnąć. Dodam że mam 29 lat i nigdy nie miałam tego typu 'bólu' głowy. Głowa wiele razy bardzo mnie bolała ze stresu, albo gdy nie zjadłam śniadania z przodu po bokach i to był ból pulsujący wtedy, a ten rodzaj jest mi nieznany. Najbardziej doskwiera w pozycji pionowej.
Od jakichś 3 miesięcy mam zaburzenia lękowe i miałam już tydzień bardzo ściśnięty żołądek i też nie mogłam sie zrelaksować, może to wina stresu? Jednak nie wiem co mam zrobić, aby nie mieć tego uczucia silnego rozpierania
Dzień dobry, do prawidłowego rozpoznania przyczyny bólu głowy niezbędne jest więcej szczegółów dotyczących samych dolegliwości oraz co najmniej fizykalne badanie neurologiczne, w razie potrzeby także badania pomocnicze (w tym przypadku głównie obrazowe - TK, MR). Opisane dolegliwości mogą mieć tło psychogenne pod postacią bólu głowy typu napięciowego, jak i nakładania z bólami głowy typu migrenowego. Nasilanie bólu w pozycji pionowej wymaga wykluczenia zespołu niedociśnienia śródczaszkowego. Proponuję konsultację neurologiczną.