Witam.Od jakiegos roku mam bol od lewego barku promieniujacy az do dloni.Nasilil sie ostatnio na tyl

1 odpowiedzi
Od jakiegos roku mam bol od lewego barku promieniujacy az do dloni.Nasilil sie ostatnio na tyle ze utrudnia zwykle funkcjonowanie pomimo tabletek przeciwzapalnych i przeciwbolowych.Bol pojawil sie tez w lewej nodze promieniujacy przez cale udo.Zrobilam rezonans i taki dostalam wynik.
Badanie MR odcinka szyjnego kręgosłupa wykonano w obrazach T1 i T2 zależnych ,w
sekwencji STIR , w przekrojach osiowych i strzałkowych.
W badaniu MR stwierdza się
-na poziomie C3/4 pośrodkowe szerokopodstawne wypuklenie krążka m-k spłyca worek oponowy
-na poziomie C4/5 ześlizg kręgu C5 do przodu o 0,5 mm względem kręgu C4 , dwuboczne wypuklenie krążka m-k
spłyca otwory m-k
-na poziomie C 5/6 zaostrzenie tylno-bocznych krawędzi trzonów spłycaja otwory m-k
-na poziomie C6/7 dwuboczne wypuklenie krążka m-k i zaostrzenie tylno-bocznych krawędzi trzonów spłycaja
otwory m-k
-poza tym nie stwierdza się obecności p.j.m. cech stenozy światła kanału kręgowego . Widoczny rdzeń kręgowy bez
zmian ogniskowych.
WNIOSKI: spondyloza i dyskopatia C3-7
Chcialabym sie dowiedziec co to znaczy i jakie jest leczenie,czy mozna to wogole wyleczyc,czy wystarcza srodki farmakologiczne i zabiegi.Dziekuje
Witam,
W związku z kregozmykiem poszerzyliby diagnostykę o badanie RTG czynnościowe i w zależności od jego wyniku wdrożył leczenie. Przy powyższym opisie w pierwszej kolejności myślimy o leczeniu rehabilitacyjnym, przeciwzapalnym i miorelaksacyjnym.