Witam, od kilku lat męcze się z bólem brzucha z prawej strony. Wymiotuję często żółcią, bóle trwają

1 odpowiedzi
Witam, od kilku lat męcze się z bólem brzucha z prawej strony. Wymiotuję często żółcią, bóle trwają kilka godzin i występują coraz częściej. W pecherzyku zolciowym nie ma żadnych zlogow. Pecherzyk żółciowy jest posklejany, ma 3.5 cm, pogrubione ściany. Według lekarki która wykonuje usg ten woreczek nie nadaje się do niczego bo nie funkcjonuje, w opisie jest napisane że woreczek jest pozapalny. Niestety 2 lekarzy chirurgow twierdzi że nikt nie usunie tego woreczka bo nie ma kamieni mimo że są bóle, ściany są pogrubione, jest mały i ma 2 przegrody jakby był posklejany. Do tego są zwapnienia. Czy taki woreczek nadaje się do usunięcia? Boję się ostrego stanu zapalnego albo pęknięcia. Czuję się bezradna. Pomocy.
Brak widocznych kamieni w USG nie jest przeciwkazaniem do cholecystektomii - zresztą istnieje taka choroba jak bezkamicze zapalenie pęcherzyka żółciowego.

Biorąc pod uwagę opis USG oraz objawy uważam że jest możliwy związek dolegliwości z pęcherzykiem żółćiowym, natomiast konieczna jest konsultacja chirurgiczna celem ew. kwalifikacji do zabiegu chirurgicznego.