Witam. Od kilku miesięcy po oddaniu moczu odczuwam pieczenie w cewce moczowej , najczęściej w końcow

1 odpowiedzi
Witam. Od kilku miesięcy po oddaniu moczu odczuwam pieczenie w cewce moczowej , najczęściej w końcowym odcinku które po jakimś czasie mija. Ważne że to pieczenie występuje nie w trakcie a zaraz po skończonej mikcji. Poza tym mam zaczerwieniony żołądź , żadnych wysypek tylko zaczerwienie żołędzia i suchość, miewam okresy łagodniejsze ale też bardziej zaostrzone, w momentach zaostrzonych czułem rozgrzanie całego członka i moszny , oraz ból i pieczenie w mosznie cewki. Wykonałem badania moczu , krwi , posiew moczu , wymaz z cewki i wszystkie badania ok. Nic nie znaleziono. Jedyny wynik pozytywny uzyskałem na teście 3w1 zakupionym w internecie. Wyszło mi tam Candida albicans. Na zaczerwienie i suchość pomaga mi maść która otrzymałem od urologa przeciwgrzybiczna Travogen, jednak objawy po tej maści nie ustępują całkowicie lecz dużo pomagają. Czasami swędzi mnie też stopa , lecz nie widzę tam żadnych zmian poza schodzącym naskórkiem pomiędzy palcami. Urolog badał mi prostate, robił USG brzucha i jader i wykonał wymaz z cewki. Wynik wymazu w kierunku grzybów i bakterii ujemny .Obecnie czekam jeszcze tydzień na wizytę. W badaniach wszystkich wychodzi że jest ok i jestem zdrowy. Dodam że jestem też alergikiem , alergię wziewne na pyłki , orzechy i niektóre owoce. Alergia mała przeważnie 1 stopnia ale na 18 pyłków roślin więc w zasadzie cały rok. Poprawę zauważyłem u siebie po zażyciu trzech dawek flukofast , po trzeciej tabletce była poprawa ale tylko na 2-3 dni. Zastanawia mnie czy leki przeciwgrzybiczne mogą działać na łagodzenie objawów alergicznych ( jeśli moje zapalenie cewki jest od alergi) , a jeżeli przyczyną są grzyby to dlaczego nie licząc testu komercyjnego który sam wykonałem , nie wychodzi on w żadnych posiewach i wymazach, a objawy mam cały czas. Dodam też że pieczenie i swędzenie w cewce odczuwam również po wytrysku. Cewki nie ma żadnych wycieków. Dodam że pieczenie i dyskomfort jest częste bardzo odczuwalne wręcz utrudniające codzienne czynności.
Myślę, że należy spróbować Flukonazolu w dużej dawce przez również dłuższy okres czasu. Sugeruję porozmawiać o tym ze swoim urologiem.