Witam! Od ok 6 lat mam obniżony nastrój i problemy ze snem (raz jest lepiej raz gorzej) od 2 lat je

3 odpowiedzi
Witam!
Od ok 6 lat mam obniżony nastrój i problemy ze snem (raz jest lepiej raz gorzej) od 2 lat jestem w terapii ale niestety kończy się w czerwcu nie wiem co dalej robić terapeuta proponuje wizytę u psychiatry a ja boje się lekarzy (z powodu wcześniactwa i dużej liczby odwiedzanych lekarzy w dzieciństwie) co powonieniem zrobić ?
Warto porozmawiać o swoich obawach z terapeutą i przygotowac sie wspolnie z nim na wizyte u psychiatry. Przy braku poprawy możliwe, że pomóc psychiatry i farmakoterapia okaze sie potrzebna.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry

Nie wiem jaką diagnozę postawił Panu terapeuta. Obniżony nastrój i problemy ze snem, to symptomy wielu zaburzeń. W Pana wiadomości brakuje również informacji w jakim nurcie terapeutycznym prowadzona jest Pana terapia.
Jeśli ma Pan obniżony nastrój od 6 lat, a od 2 lat uczęszcza na terapię, to widzę w tym momencie dwa rozwiązania:
1. może Pan spróbować terapii w innymi nurcie terapeutycznym niż terapia realizowana dotychczas. Być może terapia obecna nie spełnia swojej funkcji, gdyż jest to nurt, który nie pasuje do Pana osobowości, diagnozy czy oczekiwać (jest to "gdybanie" z mojej strony, gdyż jak napisałam powyżej, nie podał Pan jaką ma diagnozę ani w jakim nurcie prowadzona była dotychczasowa terapia),
2. ze względu na długotrwałość cierpienia i brak oczekiwanych efektów związanych z podjęciem terapii może się okazać, że wizyta u psychiatry okaże się konieczna. Proszę nie obawiać się tej wizyty. Psychiatra wykona z Panem wywiad i/lub poprosi o wypełnienie jednego lub kilku testów psychologicznych (opcjonalnie skieruje Pana na takie testy, jeśli dotychczas nie miał Pan ich wykonywanych np. testów badania osobowości). Lekarz psychiatra na podstawie uzyskanych informacji zapisze Panu leki, których zadaniem będzie ustabilizowanie Pana nastroju. Najczęściej po miesiącu odbywa się kolejna wizyta, gdyż po miesiącu powinien Pan czuć już jakieś efekty farmakoterapii.
Niech Pan walczy o swoje zdrowie i o jakość swojego życia. Psychiatra zapisuje leki, które mogą spowodować, że po raz pierwszy od wielu lat będzie się Pan czuł wreszcie sobą. Myślę, że dużo zależy od tego, jakiego psychiatrę Pan wybierze. Gdyby pierwszy wybór okazał się chybiony proszę się nie zniechęcać. Co prawda psychiatrzy kończą ten sam program studiów, ale też są ludźmi i różnią się między sobą charakterami czy poglądami.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 170 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry, temat obaw, związanych z zakończeniem terapii, a także lęku przed wizytą u lekarza, są materiałem do wniesienia na sesję terapeutyczną. Warto otwarcie porozmawiać z terapeutą o tym wszystkim, co Pana niepokoi, przerasta, smuci. Już samo podzielenie się lękiem obniża jego poziom.
Proszę pamiętać, że wizyta u lekarza (choć bywa stresująca) może przynieść Panu realną, odczuwalną ulgę i zapoczątkować proces wracania do siebie.
Pozdrawiam serdecznie, życząc wszystkiego, co potrzebne.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.