Witam Od parunastu dni boli mnie łopatka albo okolice po tym jak robiłem podciąganie na drążku ze s

2 odpowiedzi
Od parunastu dni boli mnie łopatka albo okolice po tym jak robiłem podciąganie na drążku ze spięciami. Dodam że pare razy miałem Juz taka podobna kontuzje i przechodziła o wiele szybciej.
Czy powininem w ogole zaprzestać ćwiczeń które w takim wypadku nadmiernie angażują łopatki?
I czy moze to wynikać z wady postawy gdyż ćwiczenia robie dobrze technicznie mimo to często to sie zdarza.
Najgorzej jest przy skrętach tułowia albo zbyt szybkim położeniu i uniesieniu ręki w górę.
Zimne okłady i maści niewiele pomagają
I tu pytanie czy warto isc do lekarza czy wstrzymać sie bo i tak usłyszę że „samo przejdzie”?
Niedługo mam zawody stąd pośpiech co najlepiej zrobić
Dziękuje i pozdrawiam
Witam serdecznie. Bardzo możliwe że w przeszłości doszło do jakiegoś urazu lub naderwania i po prostu niezaleczona kontuzja się co jakiś czas odnawia. W miejscu po przebytym urazie powstaje blizna, która zaburza pracę całej powięzi. Polecam wybrać się do fizjoterapeuty lub osteopaty w celu zdiagnozowania dokładnie źródła problemu i wdrożenia najskuteczniejszego leczenia. Pozdrawiam!

Dzień dobry,
Samo ćwiczenie na drążku może być tylko "gwoździem do trumny". Należy się zastanowić nad innymi ćwiczeniami, nad tym czy rozgrzewka jest prawidłowa, jak z regeneracją po treningu, jak Pan spędza czas w pracy... Czynników jest dużo, a wszystko może objawiać się bólem przy podciąganiu. Proponuję wizytę u fizjoterapeuty, ponieważ takie coś samo nie przejdzie