Witam . Od października 2020r dokucza mi nieustanne pieczenie przy ujściu cewki moczowej. Brak parc

1 odpowiedzi
Witam . Od października 2020r dokucza mi nieustanne pieczenie przy ujściu cewki moczowej. Brak parc naglących, nykturii. Brak jakichkolwiek obaw . Z toalety nie korzystam często. Wszystko zaczęło się po powrocie z wakacji Tunezji, kiedy złapałam infekcje przed wyjazdem już w Polsce czulam lekkie pieczenie. Wcześniej średnio 2 razy w roku chorowałam na zapalenie pęcherza, ale po odpowiedniej terapii objawy ustępowały. Te niestety trwają do teraz ! Jestem zdesperowana. Wykonałam 2x USG - Wszystko w normie. Brak zastoju moczu. W posiewach wychodziła ciągle bakteria e coli średnio 10'5. Obecnie jestem po terapiach biseptolem (po nim poprawa była niewielka jeżeli chodzi o dolegliwości) styczniu przyjęłam taromentin (była poprawa na ponad tydzien) 3 tyg temu przyjelam ostatecznie monural(2dni). Pieczenie wręcz się pogorszyło. Ale posiew po 2 tyg.wyszedł już ujemny a badanie moczu ogólne w normie. Badałam przy okazji rano kortyzol-wynik w normie 7. Nie mam już pomysłu co mi dolegać może..jedyne co przynosi zupełną ulgę to spasmolina rozkurczowa-znosi dolegliwości. Dodam iż brak u mnie chorób, Stresującego trybu życia, nie rodziłam, bardzo zdrowo się odżywiam. Jedyne z czym mam problem to przewlekle zapalenie mieszków włosowych skóry głowy -obecnie zaostrzenie. Mam jednego stalego partnera seksualnego-u niego bez objawów. Bardzo proszę o pomoc.
sugerowałbym wykonać wymaz z cewki moczowej w kierunku infekcji atypowych: chlamydia, ureaplasma, mycoplasma, neisseria, grzyby, ew trichomonas. Spróbować leków typu Azytromycyna lub Doxycyklina. Rzutem na taśmę można zastosować Macmiror. Leczenie nie jest łatwe. W wielu przypadkach nie da się wystarczająco pomóc