Witam! Od pewnego czasu mój mąż krzyczy przez sen albo wydaje dziwne odgłosy przez co sama się wybud

5 odpowiedzi
Witam! Od pewnego czasu mój mąż krzyczy przez sen albo wydaje dziwne odgłosy przez co sama się wybudzany i tak mnie członkowie rodziny .Jak można pomóc czasami zdarza się to codziennie
Być może mąż przeżywa silny stres o którego przyczynach nie mówi Pani. Warto jest z nim o tym porozmawiać.

Droga Autorko. Przyczyn takiego stanu może być sporo - od fizycznych problemów po te bardziej związane z psychiką. Możliwe jest także, iż jest to reakcja uboczna na leki które przyjmuje mąż. Są to jedynie hipotezy natomiast warto się nad nimi zastanowić. Jeśli chodzi o sferę psychologiczną warto zaobserwować czy dzieje się to w szczególnych sytuacjach, gdy na przykład w danym dniu wydarzyło się coś znaczącego czy może nie ma to w ogóle znaczenia. Czy mąż zmaga się z tym problemem od zawsze czy dopiero niedawno się on objawił? Czy takie sytuacje mają miejsce co noc? To ważne informacje pozwalające ustalić przyczynę tej trudności. Zachęcam na sam początek aby udać się do lekarza rodzinnego i opowiedzieć mu o problemie. On powinien pokierować na konkretne badania lub zaproponować wizytę u odpowiedniego specjalisty. Myślę także, że odwiedzenie psychologa będzie w tym wypadku wskazane. Podczas śnienia mogą pojawić się różne emocje - od radości po strach czy rozdrażnienie. Sny są dość metaforycznym obszarem więc praca na emocjach oraz przeżyciach powinna być tu bardzo pomocna. Życzę Wam wszystkiego co najlepsze!
Najprawdopodobniej mąż przeżywa duży stres o którym Pani nie wie bądź ma nieprzepracowane traumy z przeszłości. Zalecam porozmawiać z mężem i zachęcić go do pójścia do psychologa aby uporać się z problemem.
Dzień dobry, przyczyn opisywanego przez Panią stanu może być sporo, natomiast często faktycznie źródła opisywanej trudności można doszukiwać się na przykład w nadmiernym stresie, trudnych wydarzeniach z przeszłości czy też przemęczeniu. Warto więc przede wszystkim przyjrzeć się temu czy ostatnio w Państwa | męża życiu nie doszło do jakiś istotnych zmian: może jest teraz bardziej stresujący moment? może coś ważnego się wydarzyło | wydarzy? może mąż więcej pracuje i jest zmęczony? Taka refleksja i sama rozmowa z mężem może przynieść Pani już jakieś konkretniejsze odpowiedzi. Jeśli natomiast nie uda się Państwu ustalić możliwych przyczyn takiej nocnej aktywności i sytuacja będzie się przedłużała to być może warto będzie skonsultować sprawę z lekarzem rodzinnym. Dopiero po wykluczeniu somatycznego podłoża problemu być może warto byłoby się udać na konsultację psychologiczną, podczas której specjalista pomoże lepiej zrozumieć sytuację męża i wskaże dalsze kierunki działania. Pozdrawiam serdecznie!
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna online - 160 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry.

Krzyki i odgłosy wydawane przez sen mogą być objawem różnych zaburzeń snu, takich jak: lęki nocne, koszmary, parasomnie czy zaburzenia snu REM.

Rozumiem, że może to być trudne zarówno dla Pani męża, jak i dla całej rodziny.

Kilka kroków, które mogą pomóc to:

1. Warto zanotować, kiedy te epizody występują, aby zrozumieć, co może je wywoływać.

2. Stres i napięcia mogą pogarszać jakość snu, dlatego pomocne mogą być techniki relaksacyjne, medytacja czy ćwiczenia fizyczne.

3. Ważne jest, aby zadbać o odpowiednie warunki do snu – regularne godziny snu, przyjemną temperaturę w sypialni oraz unikanie kofeiny i ekranów przed snem.

Proszę nie zwlekać z wizytą u specjalisty – takie objawy są dość powszechne i często można je skutecznie leczyć. Wspólna praca z profesjonalistą może przynieść ulgę i poprawić jakość snu oraz codziennego funkcjonowania.

Jestem pewna, że razem znajdziecie rozwiązanie.