Witam, od ponad pół roku borykam się z problemem stolca a raczej jego barwą, Stolec zazwyczaj jest p

1 odpowiedzi
Od ponad pół roku borykam się z problemem stolca a raczej jego barwą, Stolec zazwyczaj jest po prostu żółty, konsystencja raczej normalna. Czasem bardziej zaparciowy czasem bardziej luźny(ale typowa wodnista biegunka raczej nigdy). Dodatkowo razem z tym doszły wzdęcia i czasem kłucia w różnych obszarach jamy brzusznej. Czasem są też zatory z gazami. Tak mi się wydaje ponieważ kiedy już dojdzie do ujścia gazów to jest duża poprawa. Czasami jest tak że kiedy czuję parcie na stolec zaczyna trochę uciskać podbrzusze, po samym wypróżnieniu jestem jak nowonarodzony. Robiłem próby wątrobowe, profil trzustkowy i badania wyszły dobrze. Pełna morfologia z glukozą i też wszystko dobrze. USG jamy brzusznej nic nie wykazała, Kalprotektyna z kału x2 ujemna, kał na krew utajoną x2 ujemny. Przeciwciała na celiakie też ujemne, helicobakter z kału antygen ilościowy i wszystko w normie. Lambila i pasożyty z kału x3 też nic nie pokazały. Ogólnie to wygląda tak że przy wypróżnianiu że kiedy kał uderzy o taflę wody wypływa i nie chce tonąć. Owszem kiedy zjem przykładowo buraki kał staje się trochę ciemniejszy, ale nie jest on typowo brązowy. Okresem startowym(tego jestem pewien) było przejście operacji zaćmy pourazowej oka. Mianowicie to kiedy się dowiedziałem że sam zabieg nie jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym tylko miejscowym co powodowało dość spory lęk przed grzebaniem w oku. Dwa dni po zabiegu kiedy cały ten stres ze mnie zszedł zaczęły się właśnie opisywane problemy. Znajomy lekarz mi sugerował jelito drażliwe albo SIBO. Ale nigdzie nie wyczytałem że to może mieć wpływ na zmianę koloru stolca.
Myślę że "znajomi" mogą mieć rację. Proponuję zgłosić się z objawami do lekarza rodzinnego bądź Poradni Gastrologicznej.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.