Witam. Od ponad roku mam plamienia. Początkowo było to kilka dni przed okresem, ale z czasem stały s

2 odpowiedzi
Witam. Od ponad roku mam plamienia. Początkowo było to kilka dni przed okresem, ale z czasem stały się coraz mocniejsze i zaczynały nawet w połowie cyklu. Usg prawidłowe, cytologia zwykła oraz plynna też prawidłowa. Ginekolog nie widział przyczyny więc skierował mnie na łyżeczkowanie i wyniki również prawidłowe,wycinek z szyjki był pobrany,endometrium prawidłowe. Testosteron,progesteron i estradiol podobno też w normie. Dostałam tabletki jeanine i biorę 4 miesiąc. Jest poprawa,ale niestety plamienia wciąż się zdarzają i prawie po każdym stosunku również plamię. Poproszę o pomoc,bo już nikt nie ma pomysłu jak mi pomóc i jakie badania powinnam jeszcze wykonać.
Dzień dobry,

Plamienia, które utrzymują się mimo stosowania tabletek antykoncepcyjnych i prawidłowych wyników badań, mogą wskazywać na kilka potencjalnych przyczyn. Badania hormonalne w trakcie stosowania antykoncepcji hormonalnej, jak tabletki Jeanine, mogą być niemiarodajne, ponieważ wpływają na naturalną produkcję hormonów. Dlatego warto rozważyć przerwanie antykoncepcji, aby ocenić Pani naturalny profil hormonalny.

Dodatkowo, plamienia po stosunku mogą sugerować przewlekłe zapalenie szyjki macicy lub inne problemy związane z tą okolicą, które nie zawsze są widoczne w standardowych badaniach. Rozważyłbym diagnostykę w kierunku przewlekłych infekcji szyjki macicy oraz badanie kolposkopowe, które może pomóc wykryć zmiany niewidoczne w cytologii.

Proszę skonsultować te opcje z ginekologiem, aby ustalić dalszy plan postępowania.

Pozdrawiam serdecznie,
dr n. med. Łukasz Blukacz
Sugeruję wizytę: Konsultacja ginekologiczna + usg - 300 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Witam. Bez badania i usg nie umiem odpowiedzieć. Ważne jest badanie gdy jest to plamienie i w kolposkopie.