Witam. Od prawie 2 lat cierpie najpewniej na nerwice natrectw. Nie byłem jeszcze z tym u psychologa.

5 odpowiedzi
Od prawie 2 lat cierpie najpewniej na nerwice natrectw. Nie byłem jeszcze z tym u psychologa. Na początku miałem natręctwa związane z religią o myślach grzesznych.Nie chciałem tych myśli ale one ciągle powracały. I dlatego własnie przestałem wierzyć w Boga.Potem pojawiły się natrętne czynności takie jak np.gdy 2 razy nie dotkne tego to coś tam się komuś albo mi stanie . Ale teraz te czynności prawie mi przeszły :) Ale myśli ciągle zostały i to co teraz przeżywam jest nie do zniesienia :( Pojawiła się derealizacja . I pojawiły się bardzo dziwne myśli... niewiem czy miał ktoś tak kiedyś bo to jest naprawdę dziwne np.ta myśl mnie dręczy najbardziej że życie poprostu nie ma sensu . Nie mam depresji jestem uśmiechniętą osobą (w środku nie) ciesze się też z różnych rzeczy mam też hobby. Albo takie myśli: że nie mam świadomości co się dzieje lub że wszytko to co robię nie ma sensu dopóki nie wyjde z tej nerwicy (niewiem czy to nerwica ale pewnie tak)
Ostatnio mam trochę więcej nadzieji :) bo miałem tak że jej prawie wogule nie miałem. Co mam z tym zrobić?Czy wyjdę z tego?Czy tylko ja mam takie myśli.
Dzień dobry Panu, faktycznie z Pana opisu może wynikać, ze cierpi Pan na zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne (OCD). Prawdopodobnie doświadcza Pan dużego poziomu lęku, niepokoju, w skutek czego może wystąpić derealizacja lub depersonalizacja. Zaburzenia lękowe, lękowo-depresyjne są stosunkowo często rozpoznawane przez lekarzy specjalistów. Wobec tego, w odpowiedzi na Pana pytanie - zdecydowanie nie tylko Pan ma takie myśli. Psychoterapia może pomoc Panu przyjrzec się sobie, ewentualnym przyczynom i jest pomocna w radzeniu sobie z natrętnymi, niechcianymi myślami i przymusowymi czynnościami. Pozdrawiam serdecznie

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry, polecam rozważenie Hipnoterapii, ja osobiście jestem psychologiem pracującym w Warszawie, natomiast nurt, który pełna pasji reprezentuje ma swoich przedstawicieli na całym świecie. W wyszukiwarce internetowej Omni można znaleźć namiary na pobliskiego hipnoterapeutę Omni. Całą sobą polecam. Hipnoza to naprawdę fajna sprawa! A najkrótsze, a jednocześnie najprawdziwsze informacje o hipnozie i procesie hipnoterapeutycznym, który jest dostępny na dzień dzisiejszy można uzyskać chociażby w nawet 3-minutowych skondensowanych filmikach o hipnoterapii OMNI na youtube (forma promocji niektórych hipnoterapeutów), czy w wywiadzie (artykuł + 15 minutowa audycja) "Prawda i mity o hipnozie" z Czwórki - Polskiego Radia. Wszelkie pytania/wątpliwości, pojawiające się podczas oglądania, są do zapisania, a potem może je wyjaśnić specjalista. Pozdrawiam,
Dzień dobry! Objawy, które Pan opisał (natrętne myśli, przymus wykonywania pewnych czynności) wskazują na nerwicę natręctw (inaczej zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne albo OCD). Jeśli te objawy utrzymują się przez dłuższy czas i utrudniają codzienne funkcjonowanie, to zdecydowanie warto zgłosić się do specjalisty, aby uzyskać odpowiednią pomoc i leczenie. Specjalista będzie w stanie ocenić dokładnie Pana stan i zaproponować skuteczną pomoc. Pozytywna zmiana jest możliwa i nie jest Pan w swojej sytuacji odosobniony. Według statystyk podobne objawy pojawiają się u 2,3 % ludzi na jakimś etapie ich życia. Warto również pamiętać, że bardzo rzadko podobne symptomy przechodzą „same z siebie”, dlatego warto rozważyć sięgnięcie po profesjonalną pomoc. Serdecznie pozdrawiam, Wojciech Ilski.
Tak, z natręctw można się wyleczyć. W przypadku zachowań i myśli kompulsywnych wysoką skutecznością wykazuje się terapia psychodynamiczna, która sięga do podłoża problemu ulokowanego w głębszych warstwach psychiki i leczy go w zarodku, zamiast próbować "wyciszać". Dzięki temu objawy typu kompulsje mogą całkowicie ustąpić i nie wracać w przyszości.
Pozdrawiam
Dzień dobry.
Dzięki psychoterapii można oradzić sobie z takimi zachowaniami. Konieczna jest jednak najpierw diagnoza psychologiczna. Zapraszam do mojego gabinetu. Diagnoza określi rodzaj zaburzeń i ścieżki dalszego postępowania.
Sylwia Kucharska

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.