witam, od tygodnia mam problem z pachwina, czuje bol, mrowienie i czuje jakby moja lewa strona czyli

3 odpowiedzi
witam, od tygodnia mam problem z pachwina, czuje bol, mrowienie i czuje jakby moja lewa strona czyli tam gdzie wystepuje bol byla zdretwiala, bol
czuje tylko w pachwinie, gdy poruszam sie dluzej lub gdy poprostu leze z zgietym tulowiem, co to moze byc? mam 17 lat, nigdy nie mialem problemow z pachwina
Dzień dobry, proszę spróbować udać się do fizjoterapeuty, postara się zdiagnozować problem i Panu pomóc. Przez internet można tylko snuć mało wiarygodne domysły. Pozdrawiam!

Dzień dobry. Przyczyn może być wiele np. od złej pozycji czy przeciążenia w pracy, domu lub na siłowni po ucisk na nerw spowodowany jakimś urazem/ kontuzją/ wadą postawy. Dlatego najlepiej byłoby się wybrać do dobrego fizjoterapeuty, który przeprowadzi wnikliwy wywiad i pomoże ustalić źródło problemu. Pozdrawiam :)
Jest wiele możliwości, bez dokładniejszych informacji możemy jedynie się domyślać.
Ból i drętwienie w okolicy pachwiny mogą wynikać np. z przepukliny pachwinowej, gdzie część jelit wypycha się przez osłabione mięśnie brzucha, co wywołuje dyskomfort, szczególnie przy ruchu. Możliwe jest także podrażnienie nerwów, co prowadzi do mrowienia i bólu, spowodowane np. urazem lub złym ułożeniem ciała. Inną przyczyną mogą być problemy z kręgosłupem, gdy przemieszczenie dysku uciska nerwy, promieniując bólem do pachwiny. Jeśli objawy się utrzymują, warto skonsultować się z fizjoterapeutą.