Witam, od wielu lat męczą mnie napady lęków, uciążliwych ataków paniki. W liceum bywało, że nie mogł

2 odpowiedzi
Witam, od wielu lat męczą mnie napady lęków, uciążliwych ataków paniki. W liceum bywało, że nie mogłem usiedzieć w klasie, jak i w kościele itp. Przez lata zostało to ugaszone, oprócz jazdy samochodem, podczas której cierpię na napady lęku i paniki. Dzieje się to tylko podczas jazdy na drogach wielopasmowych, autostradach. Nigdy nie miałem wypadku, więc to nie jest stres pourazowy, na pewno nie związany z czymś co sie wydrarzyło na drodze. Cierpię również już na lęk przed lękiem, gdyż na ten moment nie jestem już w stanie wyjechać na owe drogi, by uporać się z wyzwaniem. Do pracy, bądź też w inne miejsca, dobieram trasy takie by unikać większych dróg. Dodam, że po mieście, (gdzie duże miasta przecież też bywają stresujące i naturalne jest, że jest wzmożona wtedy koncentracja, ale wtedy mój organizm traktuje tą formę sytuacji stresowych we właściwy sposób) wsiach, małych drogach idzie mi znakomicie. Za pół roku spodziewam się z żoną dziecka i szukam terapii by jeszcze raz sobie pomóc. Chciałbym móc nad tym popracować jeszcze bez pomocy farmakologicznej, choć nie ukrywam, że jeżeli lekarz nie będzie widział już innej formy dla mnie, to będę i na to otwarty. Mam nadzieje, że nie jestem jedynym, który się zmagał z takimi dolegliwościami, wyszedł z tego i że dla mnie jest jeszcze światełko w tunelu. Pozdrawiam!
Pisze Pan o tym, w jaki sposób odczuwany lęk oraz lęk przed lękiem ogranicza Pana życie. Spodziewa się Pan dziecka i to motywuje Pana do poradzenia sobie z doświadczanymi trudnościami. Zapewne chce być Pan dobrym rodzicem i to jest świetna motywacja do pracy. Zapewniam, że nie jest pan jedyną osobą, która zmaga lub zmagała się z takimi problemami i można sobie z nimi poradzić metodami psychoterapii poznawczo-behawioralnej.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 220 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Oczywiście, że jest dla Pana światełko w tunelu.:)) Jeśli jest to lęk paniczny, którego Pan doświadcza prowadząc samochód, to rzeczywiście świetnie sprawdzi się w tej sytuacji terapia poznawczo-bebawioralna. Odpowiedni sposób pracy z zachowaniami i myślami powinien przynieść Panu ulgę.:)