Witam. odebrałam wyniki moczu, ciężar właściwy 1,017, ph 5,0, urobilinogen ( norma), glukoza, biliru

1 odpowiedzi
Witam. odebrałam wyniki moczu, ciężar właściwy 1,017, ph 5,0, urobilinogen ( norma), glukoza, bilirubina, białka,azotyny - nieobecne, erytrocytów i leukocytów brak. Wymaz z cewki moczowej : badanie mykologiczne : hodowla ujemna; leukocyty nieobecne, bakterie -nielicze wpw; wyhodowane szczepy 1. streptococcus spp. alfahemolizujący ( wzrost obfity +++) oraz 2. staphylococcus spp. pojedyncze kolonie (+). od kilku miesięcy odczuwam dyskomfort w rejonie pęcherza i przedsionka pochwy, częstsze parcie na mocz (ok.7-8 razy na dzień i 1 raz w nocy, płynów wypijam max 2 l na dzień ) w czasie mikcji nie odczuwam pieczenia ani bólu, dopiero po skończeniu piecze. Mam wrażenie też takie, że im mniej piję tym bardziej piecze. dodam że biocenoza pochwy i wymaz z pochwy wyszły prawidłowo, chlamydia, mycoplazma i neisseria- nie stwierdzono; badanie krwi bez odchyleń poza kreatyniną 81,3umol/l..Czy moje objawy mogą być wywołane przez powyższe szczepy? ph 5 to dolna granica - czy to może powodować pieczenie?
moim zdaniem wymaz z cewki moczowej jest najczęściej nadużywanym i niepotrzebnie wykonywanym badaniem przez pacjentów, dlatego sugeruję zgłosić się do lekarza, który zlecił to badanie.
Jeśli lekarz nie zlecał - badanie zostało wykonane niepotrzebnie
Sugeruję zgłosić się do urologa