Witam, oglądałem ostatnio film w serwisie YouTube w którym to Lekarz opisuje suplementację witaminow

3 odpowiedzi
Witam, oglądałem ostatnio film w serwisie YouTube w którym to Lekarz opisuje suplementację witaminową w walce z zaburzeniami lękowymi . W przypadku trzech witamin wskazuje dawki w miligramach tj: C 1000 mg , E 800 mg i A 600 mg przez okres 6 tyg , dawka witaminy A wywołała zdziwienie gdy pytałem o nią w aptece , Czy stosuje się takie dawki ? Czy jest to błąd / przejęzyczenie lekarza ?
Zalecana dzienna dawka witaminy A wynosi siedemset mikrogramów dla kobiet i dziewięćset mikrogramów dla mężczyzn. Dawka sześćset miligramów (około dwóch milionów IU) jest znacznie wyższa niż zalecane dawki i może prowadzić do działań niepożądanych, takich jak bóle głowy, nudności, wymioty, a nawet uszkodzenia wątroby. Górna granica bezpieczeństwa wynosi trzy tysiące mikrogramów (dziesięć tysięcy IU) dla dorosłych. Być może w filmie lekarz sugerował dawkę sześćset mikrogramów? Mikrogram to jednostka miary masy w systemie metrycznym. Jeden mikrogram to jedna milionowa (jeden podzielony przez milion) grama. W przypadku witamin i innych składników odżywczych, mikrogramy są często używane do określania małych dawek, które są zwykle wymagane w codziennej diecie.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Zaburzeń lękowych nie wyleczy Pan witaminami. Proszę udać się do psychologa lub psychiatry, którzy pomogą Panu. Dietetyk nie leczy zaburzeń lękowych dietą ani suplementami, natomiast podpowie w jaki sposób umilić sobie dzień poprzez smaczne i odżywcze posiłki, wspomagające pracę układu nerwowego.
W suplementacji zawsze podchodzimy do pacjenta indywidualnie, biorąc pod uwagę jego wywiad zdrowotny i wyniki badania. W trakcie webianrów które prowadzę rzadko podaję dawki, gdybym to zrobiła, załączyłabym badanie naukowe, które potwierdza, że takie dawki były skuteczne.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.