Witam około 3 lat temu miałem robionego zęba dwójkę, po nieudanym leczeniu tego zęba pojawiła mi się

1 odpowiedzi
Witam około 3 lat temu miałem robionego zęba dwójkę, po nieudanym leczeniu tego zęba pojawiła mi się przetoka na podniebieniu, inny dentysta naciął ta przetoke, przeczyścił o otwarł ząb i dal chyba jakiś antybiotyk, jako że bol minął i musiałem wyjechać za granicę, z tym otwartym zębem chodziłem aż do teraz, przetoka nie zeszła całkowicie, czuje na podniebieniu dość duża "kulke". 4 dni temu zaczęła boleć mnie jedynka po przypadkowym uderzeniu, poszedłem wczoraj do dentysty, dentysta zrobił zdjęcie i okazało się że jest duże zapalenie, a ząb jedynka boli bo zapalenie przeszło z dwójki tej niedoleczonej, oba zęby muszą być wyleczone kanałowo, jako że mój dentysta był zamknięty a wizytę mam w czwartek to dentystka przeczyściła i przepłukała i włożyła do zęba lekarstwo z antybiotykiem, powiedziała że do czasu następnej wizyty ząb nie powinien już boleć. Jako że mam taki charakter to naczytalem się w internecie o różnych zapaleniach i torbielach, i tu moje pytanie, czy dentystka na zdjęciu jedynki i dwójki od razu wykryła by torbiel ? Czym na zdjęciu różni się torbiel od zapalenia ? Bardzo mi zależy na uzyskaniu odpowiedzi, ale jeśli powiedziała że trzeba zrobić kanałowe leczenie to torbiela nie ma ?
Dzień dobry, torbiel jest to jeden z rodzajów zmiany zapalnej, mogącej się wytworzyć po czasie w związku ze śmiercią miazgi w zębie. Poza różnicą w rozmiarach, nie ma innej możliwości na rozróżnienie torbieli od ziarniniaka na zdjęciu rtg. Torbiel także wymaga przeleczenia zęba kanałowo, jednak nie wszystkie torbiele ulegają wyleczeniu po leczeniu kanałowym.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.