Witam, Około 3 lata temu miałem zdiagnozowane na ostrym dyżurze zapalenie najądrza, kuracji antyb

1 odpowiedzi
Witam,

Około 3 lata temu miałem zdiagnozowane na ostrym dyżurze zapalenie najądrza, kuracji antybiotykowej nie dokończyłem. W badaniu USG wykryto torbiele najądrza, które "nie są groźne"
Od tamtego czasu dokuczają mi tkliwość jąder i dyskomfort w okolicy krocza wraz z tępym bólem promieniującym wzdłuż kanału pachwinowego do dołu biodrowego oraz do wewnętrznej strony uda. Ból pojawia się i znika, jednego dnia jądra są bardziej tkliwe niż innego. Jedno z jąder w okolicy najądrza jest powiększone.. Przestraszony udałem się do urologa, który zbadał mnie fizykalnie oraz przez USG.

Palpacyjnie wykrył torbiele na lewym i prawym najądrzu, te na prawym są twardsze niż te na lewym. Ok. 7mm.
Zasugerował iż dolegliwości bólowe mogą wynikać z przewlekłego zapalenia jądra/najądrza ale nie pomógł mi w kwestii dalszej diagnozy i leczenia.

W jaki sposób dokładnie zdiagnozować przyczynę bólu i dyskomfortu tak aby dobrać odpowiednie leczenie? Samo przewlekłe zapalenie może być w przyszłości czynnikiem ryzyka pojawienia się nowotworu, prawda?

Mam 21 lat jeżeli jest to istotne.
Badanie, które zostało wykonane powinno wystarczyć, aby postawić diagnozę. Można oczywiści wykonywać posiewy i wymazy, ale zazwyczaj nie przynoszą one dodatkowych informacji. Zupełnie inną kwestią jest leczenie. Leczenie przewlekłego zapalenia najądrza często bywa długotrwałe, kosztowne oraz nieskuteczne. Sugeruję trzymać się jednego urologa.