Witam, opis z wypisu po 3 CC. Pacjentka lat 38. Cięcie cesarskie sposobem Phannensteila. Masywne

1 odpowiedzi
Witam, opis z wypisu po 3 CC.
Pacjentka lat 38.
Cięcie cesarskie sposobem Phannensteila. Masywne zrosty w obrębie ściany jamy brzusznej w obrębie mięśni, powięzi i otrzewnej. Nacięto przedni załamek otrzewnej i zsunięto pęcherz moczowy ku dołowi. Nacięto macicę w jej dolnym odcinku. .... tutaj odnośnie wydobycia płodu... nic niepokojącego poza Apgar 7/7/7/7 Podano Paval IV. Instrumentalna kontrola jamy macicy. Szew ciągły na mięsień macicy. Pojedyncze szwy hemostatyczne typu Z na macice. Kontrola hemostazy. Warstwowe szycie powłok. Utrata krwi 500 ml.
Minęło 3,5 roku jestem w kolejnej ciąży. Czy z podanego wyżej opisu można wnioskować, że macica była już w fatalnym stanie przy 3 cc i teraz z bardzo dużym prawdopodobieństwem dojdzie do jej pęknięcia, czy jest to klasyczny obraz macicy po wykonaniu 3 cc i ryzyko owszem istnieje, ale jak przy każdej kolejnej CC?
Opis typowy dla cięcia cesarskiego po wcześniejszych operacjach. Czwarta ciąża po trzech cięciach cesarskich niesie ze sobą ryzyko poważnych powikłań. Zanim podejmie Pani decyzję o czwartej ciąży konieczna jest wizyta u ginekologa i przedyskutowanie z czym się taka decyzja może wiązać.