Witam, ostatnio bawiłem się panokciem między zębami i zsunął mi się na dziąslo co spowodowało że je

1 odpowiedzi
Witam, ostatnio bawiłem się panokciem między zębami i zsunął mi się na dziąslo co spowodowało że je podrażniłem. Po paru godzinach w tym miejscu pojawił mi się bąbel który zawiera troche ropy, lecz teraz więcej krwii. Byłem u lekarza ponieważ obok tego zęba mam martwą 1 która była leczona kanałowo (już dawno). Dentysta sprawdził jedynke, powiedział ze dobrze zrobione leczenie kanałowe, sprawdził dwójkę nad którą jest bombel czy reaguje na zimno lecz ząb jest żywy. Na rentgenie pokazało mi że w tym miejscu jest "ciemny" obszar, lecz może on też wynikać z tego że po drodze fali rendgenowskiej znajduje się właśnie ten bombel, dlatego obszar jest ciemniejszy. Zaproponowano mi CT które jest dość drogie. Mam pytanie, czy możliwe że ten bombel jest od może jakiegoś zakażenia? Może podrażnienia? Mam go już tydzień i zero zmian. Co może być przyczyną?
Dzień dobry,
W takim przypadku warto jest poszerzyć diagnostykę o CT tej okolicy. Z opisu raczej jest to przewlekły stan zapalny w kości okolicy wierzchołków korzeni niezwiązany z niedawnym podrażnieniem.