Witam ostatnio czuje tylko złość i nerwy przy bliskich osobach często płacze nie umiem się śmiać i p

3 odpowiedzi
Witam ostatnio czuje tylko złość i nerwy przy bliskich osobach często płacze nie umiem się śmiać i panować nad sobą ludzie często pytają czemu jestem zła a tak nie jest jestem pusta nic mnie nie bawi
Dzień dobry, oczywiście bez szerszego kontekstu ciężko jednoznacznie odpowiedzieć. Jednakże objawy o których Pani wspomina, - brak odczuwania przyjemności (tzw.anhedonia) - drażliwość (która często nie jest łączona z depresja) Mogą być pierwszymi symptomami depresji (choć nie muszą). W związku z tym, jeśli czuje Pani gotowość, to polecałbym skonsultować się ze specjalistą, który w oparciu o szerszy kontekst mógłby ocenić Pani stan i pomóc. Życzę wszystkiego dobrego :)

Witam Panią serdecznie,

rozumiem, że jest Pani obecnie trudno z własnyi emocjami, ale przyczyn Pani obniżonego nastroju może być wilele, czasem jest to okres przejściowy. Na początek polecam wypełnienie skali depresji Becker, którą znajdzie Pani w Internecie. Dostępa skala zawiera interpretację wyników. Jeżeli wyjdzie Pani depresja proszę skontaktować się z psychologiem, natomiast jeżeli skala nie pokaże depresji może się Pani zastanowić, czy zaszły zmiany w Pani życiu, co Panią martwi w obecnej chwili, jak widzi Pani przyszłość, czy są rzeczy które chciałaby Pani zmienić, a jest Pani ciężko. Zawsze rozmowa ze specjalistą pomaga spojrzeć na swoje życie od innej strony i poukładać myśli.

Życzę Pani wszyskiego najlepszego.
Dzień dobry, jeśli doświadczasz trudnych emocji, takich jak złość, smutek i brak radości, ważne jest, abyś szukał/a wsparcia bliskich osób lub terapeuty. Praktykowanie samoświadomości, utrzymanie zdrowych nawyków i wyrażanie swoich emocji może pomóc Ci w radzeniu sobie z trudnościami.