witam, ostatnio zaczalem odczuwać bol po lewej stronie pachwiny, czuje mrowienie, silny ból oraz jak

3 odpowiedzi
witam, ostatnio zaczalem odczuwać bol po lewej stronie pachwiny, czuje mrowienie, silny ból oraz jakbym lewą strone mial zdretwialą, pojawilo sie to z dnia na dzien, co to moze byc?
Przyczyn może być naprawdę dużo. Zalecałbym udać się do fizjoterapeuty, aby wypytał o szczegóły. Wtedy postara się podziałać i okaże się jakie są efekty. Jeśli nie będzie w stanie pomóc to odeśle na dalsze badania. Pozdrawiam!

Dzień dobry. Ciężko jednoznacznie stwierdzić w czym może tkwić problem. Może to wynikać z ucisku na nerwy w odcinku lędźwiowym albo przyczyna może dotyczyć układ mięśniowo-powięziowego, a co za tym idzie wady postawy. Przyczyn może być na prawdę wiele. Tak czy inaczej warto wybrać się do fizjoterapeuty, który przeprowadzi wnikliwy wywiad i pomoże ustalić w czym może tkwić problem, a w razie czego odeśle na dalsze badania w celu poszerzenia diagnostyki. Pozdrawiam!
Jeśli odczuwasz ból i drętwienie w okolicy lewej pachwiny, jedną z możliwych przyczyn może być przepuklina pachwinowa.
Innym możliwym powodem mogą być problemy z nerwami, na przykład, jeśli jakiś nerw został podrażniony lub uciśnięty. To mogło się stać w wyniku urazu czy napięcia mięśniowego. Objawy takie jak mrowienie, drętwienie i ból są dość typowe przy podrażnieniu nerwu.
Może to być również związane z problemami z kręgosłupem, na przykład z kręgami lędźwiowymi.
W każdym przypadku, jeśli objawy nie ustępują, warto skonsultować się z fizjoterapeutą, aby ocenił sytuację, dopytał o szczegóły, wykonał parę testów i zalecił odpowiednią rehabilitację. Pozdrawiam, Eric R.