Witam, ostatnio zauważyłam u siebie bardzo małe pokłady cierpliwości dla dzieci 8 i 2 lata, bardzo c

2 odpowiedzi
Ostatnio zauważyłam u siebie bardzo małe pokłady cierpliwości dla dzieci 8 i 2 lata, bardzo często wpadam w szał i krzyczę, zdarza mi się potrząsnąć córką starszą (8 lat), nie wiem czy to zwykle zmęczenie czy początki nerwicy. Można powiedzieć że jestem samotnie wychowująca, gdyż partner pracuje za granicą, najbliższa rodzina 800km od nas, ja pracuje na etacie od 8-16, nocami staram się nadrabiać obowiązki domowe, jestem często niewyspana i przeladowana obowiązkami i odpowiedzialnościa? Istnieją jakieś bezpiepieczne leki które mnie wycisza czy spróbowac z suplementami?
czy najlepiej wizyta u lekarza? Tylko do jakiego.? Bardzo nie chce zniszczyc relacji z dziecmi poprzez moje zachowanie.
Dzień dobry,z tego,co Pani pisze jest przeciążona codziennymi obowiązkami,co jest naturalne w sytuacji,w której się Pani znajduje. To bardzo dobrze,że szuka Pani pomocy. Zachęcam do jak najszybszego kontaktu z terapeutą poznawczo -behawioralnym by wypracować najlepsze dla Pani i Pani rodziny rozwiązania oraz nauczyć się regulacji emocji. Leki nie likwidują przyczyny problemu. Doraźnie może Pani pić melisę i przyjmować ziołowe leki uspokajające ale zachęcam jednak do kontaktu z terapeutą. Pozdrawiam serdecznie.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Zachęcam do kontaktu z psychoterapeutą i lekarzem psychiatrą. Chodzi o kompeksową pomoc. Przyczyn Pani wybuchowości może być kilka. (Np.przemęczenie, rozczarowanie, obawy o relacje itd.) By zneutralizować problem warto poznać jego źródła, stąd podpowiedź dotycząca psychoterapeuty. Doraźnie może potrzebne są jakieś środki farmakologiczne. Więc potrzebna jest wizyta u lekarza. Leki stłumią objawy złości, wyrównają nastrój, ale nie rozwiążą problemu. Ponad to ich używanie nigdy nie pozostaje bez wpływu na organizm. Warto pamiętać, że wszystkie środki psychoaktywne mają właściwości uzależniające. W obecnych czasach wielu ludzi poszukuje "superleku" - panaceum na swoje problemy. "Zażyję tabletkę i poczuję się dobrze" - szybko i bez wysiłku. Niestety to tak nie działa. Zachęcam jeszcze raz o zadbanie o siebie, pozdrawiam. Rafał Dobolewski

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.